eli oppositio on sotejarru?

Anonyymi-ap

4

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Munkaa auto on parkis kun äiti ei anna rahaa bensaan . Oikeisto on aina halunnut yritysten hoitavan Suomen terveydenhoidon aivan kuten USA ssa on .

    • Anonyymi

      Ilmankos mikään eivieläkään toimi. Tämä porukkahan se äänesti pelastustietäkin vastaan ja mediassa elvistelivät asiasta. Tuollaisia tolloja en äänestä loppuelämäni aikana, eikä sitä tällä sote-touhulla olekaan enään paljoa jäljellä. Se tosin lieneekin heidän tavoitteensa.

      • Anonyymi

        Hiljalleen on ainakin Keusoten alueella esimerkiksi lääkäriin pääsy alkanut helpottumaan.Viime viikolla omahoitajan takaisinsoitto tuli seuraavana päivänä,lääkärin aika kahden.Neljä päivää ja homma oli hoidettu,lääkärissä,labroissa ja apteekissa käyty. Jospa nyt lopetetaan marmatus tai ainakin vähennetään sitä.


    • Anonyymi

      Oppositio tietysti jarruttaa siksi kun sen ylikallis järjestelmä tulee kansalle kalliiksi, eikä lääkärille ole päässyt tarvittaessa nopeasti. Myös heidän päätöksensä tuhota ns. omalääkärijärjestelmä kaikertaa kansalaisia. Yhtenä lienee ettei maalaiskuntien takakylille tullut omaa hoitopistettä rahoitussyistä on syynä jarrutukseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1663
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1093
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      434
      1064
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      169
      995
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      710
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe