Perussuomalaiset diskattiin Tuusulan tulevasta vaalitapahtumasta

Anonyymi-ap

Miksi perussuomalaiset suljettiin yleisestä vaalitapahtumasta, jossa on tapana esitellä puoluetta ja uusia kasvoja. Kokoomusko puhuu puolestaan, etenkin sen kunta-ja aluevaaliehdokkaat. Just.
Harvemmassa on hyväosaisten kokoomuslaisten leiriin hamuavat äänestäjät. Nähdäänhän se jo nyt millaista jälkeä kokoomuslainen Petteri Orpo on saanut perheissä aikaan. Mutta kaikkihan ei tosiaan ole näitä heikkotuloisia, työttömiä tai sairaita. Vaan kokoomuslaisia.
Sensijaan maanläheisten ja Suomen ja suomalaisten etuja ajavien Perussuomalaisten puolueesta moni on alkanut kiinnostua.
Ehkä Tuusula oli ennen hyvätuloisten alue mutta nyt tänne on alettu asuttaa muunkinlaisia tapauksia.

5

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aikas rajoittavaa ohittaa noinkin suositun puolueen vaaliesiintyminen. Onko jotakin pelättävää oman puolueen taholta.

      • Anonyymi

        Tuusulassa on vahva kokoomuslaisten reviiri. Matalapalkkaiset , työttömät jne voikin jäädä Vantaan puolelle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuusulassa on vahva kokoomuslaisten reviiri. Matalapalkkaiset , työttömät jne voikin jäädä Vantaan puolelle.

        Vantaa onkin Suomen turvattomin kaupunki. Sinnehän on pakattu kaikki Kela-asukkaat ja maahanmuuttajat. Jos haluaa oman kotikuntansa pitää ryhdissä ja kunnossa, silloin ei oteta Kela-asukkaita kun jonnekin sivummalle maakuntiin , sama koskee maahanmuuttoa.


    • Anonyymi

      Älkää äänestäkö Kokoomusta. Sen ihmisarvo on kokonaan musta.

      • Anonyymi

        Joo, onpa se nyt nähty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17033
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      41
      4774
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      300
      2718
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      141
      1989
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      132
      1589
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      396
      1522
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      16
      1479
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1303
    9. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      21
      1263
    10. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      11
      1153
    Aihe