Venäjä potkittiin kaikista kisoista maailmalla, mutta on yksi "maailmamestaruuskisa" johon ne on hyväksytty, nimittäin maailmaluokan "pesäpallo-ottelu" Venäjä vs. Amerikan johdolla länsimaat.
Paljon on kuolleita, haavoittuneita ja palaneita, mutta Venäjällä alkaa olla kotipesät täynnä, joten taisi länsi ottaa reippaasti turpaan, vaikka ennakko uho oli ihan käsittämätön.
Paljon on kuolleita, haavoittuneita ja palaneita, mutta Venäjällä alkaa olla kotipesät täynnä, joten taisi länsi ottaa reippaasti turpaan, vaikka ennakko uho oli ihan käsittämätön.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt on menossa ankara selittely, miksi ei pärjätty. Syy on tietysti vastustajan, osaamattoman tuomarin ja huonojen pelivälineiden, ei missään nimessä omissa pelinjohtajissa.
Jos on totta, että Venäjä on Kurskissa sulkenut rajan Ukrainaan, meinaa se, että Ukrainan joukot ovat motissa.
Montakohan tuhatta siellä on?
On suuri vaara, että Trump myi Suomen Venäjälle ja silloin käytännössä meidän viholliset olisivat Venäjä ja Amerikka.
Jäisikö meille ainoaksi mahdolliseksi turvaksi Kiina?
Valtamedia meillä itkee, että Krim ja kolme muuta maakuntaa liitettiin Venäjään, maakuntien kansanäänestyksellä.
Samat ihmiset pitävät ihan oikeutettuna, että natoon liityttiin meillä pelkällä gallupilla.
Venäjän "vaaleilla" saa pyyhkiä takapuolensa.
Mitä tuumaat meidän gallupeista?
Ei vieläkään natomieliset tunnu käsittävän miksi Venäjä, Amerikka ja Kiina nauravat Euroopan ja sitä kautta Suomen paskahalvausta, kun sota onkin loppumassa ennen voittoa.
Koko sodan tarkoitus oli putsata Eurooppa joutilaasta rahasta ja sitä kautta viedä valtaa maailman politiikassa.
Jos vielä Euroopalle jotain jäi laarin pohjalle se kupataan työntämällä Ukrainan jaloilleen nosto EUn harteille.
Venäjän 300 miljardia jäädytetään Ukrainan jälleenrakentamiseen ja pakotteet jäävät voimaan. Kansa tulee antamaan putinille potkut trumppia mukaellen.
Orota, mutta älä pitkästy tuloksia orotellessa.
Saattaa olla että aikaa vierähtää kun kolmen päivän erikoisoperaatiokin täyttää jo kolme vuotta. Vuotellaan, vuotellaan....