Uutissa juuru kerrottiin, että tämä gibraltarilla olevat yritys on myynyt useiden Suomessa olevien varaamiensa alueiden kaivosoikeudet maailmalle.
Tämänlaista Suoken myyntiä vastaan olen tehnyt kansalaisaloitteen jolla ehdottaisin eduskunnallemme, että pidettäisiin meidän mineraalit ja malmit meidän omaisuutenamme.
Käykää kannattamassa, jotta saamme asian etenemään:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14798
Gibraltarilla yritys joka on huomannut kaivoslakimme hölmöyden
8
123
Vastaukset
- Anonyymi
Maamme viisaat ammattilaiset ovatkin säätäneet lakia enemmän innokkaasti kuin älykkäästi.
Kyllä ja siksi tein tuon aloitteet jotta saisimme kelkkaa käännettyä. Käy lukemassa perusteluni.
'
- Anonyymi
Kansalaisaloitteiden suosio on heikkoa, koska siihen vaaditaan ulkopuolisen tahon tunnistuspalveluita. Valtion pitäisi järjestää kaikille omat tunnukset, joilla tuota ja äänestystä voisi käyttää.
- Anonyymi
Onhan sinulla tili jossain suomalaisessa pankissa?
Valtio ei varmasti rupea jakelemaan tunnuksia ja salasanoja kaikenmaailman kyselyihin.
- Anonyymi
Jälleen kerran esimerkki poliitikonplanttujen asiantuntemuksesta ja Suomen ja suomalaisten etujen puolustamisesta !
- Anonyymi
Kannatitko vai piditkö tärkeämpänä kertoa mielipiteesi ja jatkaa samalla linjalla nykyisen kanssa?
- Anonyymi
Suomen mineraalien osalta Trumpin ei tarvitse tehdä diiliä, annamme ne pois ilmaiseksi jos joku vain haluaa ottaa.
- Anonyymi
Näin on aina tehty ja tullaan tekemään jatkossakin. Suomi on todellisten typerysten maa ja sietää tuhoutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672784
- 2012047
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501792- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961000