The Dump vaatii

Anonyymi-ap

Sodan lopettamista. Milloin the Dump vaatii Kalsarimyrkyttäjää vetämään joukkonsa pois Ukrainasta?

13

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trumpilta jäi mainitsematta, että silloin kun oil presidentti vuonna 2014 ja ryssä miehitti krimin, hän ei muistanut lopettaa sitä sotaa? Nyt heikompaa osapuolta ahdistaa kusipää muskin kanssa ja kiristää starlinkillä ja arvokkailla mineraaleilla? Voi vain sanoa, että siinä on kaksi ammuttavaa mielenvikaista narsistia ja varapresidentti on kolmas.

      • Anonyymi

        Trump ei ollut pressa v2014


    • Anonyymi

      Trumpin logiikka lienee seuraava: jos Putinille annetaan Krim, niin hän saa vastaavasti Grönlannin, Panaman ja Gazan.

      Sen jälkeen kyllä Kiinan mies ottaa Taiwanin.

      Pahimmillaan Trumpin ja Putinin "trippentrop"-sopimus sisältää Suomen ja Baltian maiden kohtalon.

      Ei Trumpilla ole valtuuksia sopia mitään. Hän ei ole osapuoli.

      Kuka pysäyttää ukon toilailut? USA näyttäytyy naurettavana kulikkivaltiona. Trump on häpeäksi koko maalleen ja sen historialle.

    • Anonyymi

      Trump on narsistinen psykopaatti - on käsittämätöntä, että tuollainen henkilö on USA:n presidentti. Sekoittaa ensin oman maansa asiat ja myös muun maailman.
      Jo muinaisessa Roomassa joku keisari sanoi aikoinaan: "Hajoita ja hallitse." Trump toimii täsmälleen samoin. Trump toimii kuin omistaisi koko maailman. Kiristää ja uhkailee jne. Trumpin paikka olisi oikeammin psykiatrian sairaalan suljetulla osastolla lepositeissä. Sinne tuollainen sekopää joutaisi.

    • Anonyymi

      Trump haluaa saada
      kunniaa ja mainetta rauhantekijänä,
      oli rauha sitten millainen tahansa,
      ja sen palkaksi Nobelin rauhanpalkinnon.

      • Anonyymi

        Joku vois antaa sille mitalin otsaan 308 tai 3006 kaliberisella.


    • Anonyymi

      Täällä yritetään kaikin keinoin leimata Trump hulluksi. Sitä hän ei todellakaan ole, päin vastoin. Hän ymmärtää, että länsi ei voi voittaa Venäjää sijaissodassaan. Sotaa voidaan pitkittää, mutta se tulisi niin kalliiksi, että länsimaiden talous ei sitä kestäisi ja samalla itäinen blokki vahvistuisi koko ajan. Siksi hän haluaa lopettaa sodan nopeasti. Sodan loppumisen suurin hyötyjä olisi usa:n talous. Voittajia olisivat monet muutkin, häviäjiä vain kiihkeimmät sodan eskaloijat. Trump myös ymmärtää, että sodan alkuperäiset käynnistäjät olivat Biden, Blinken, H. Clinton, Nyland m. vastaavat nimet. Monet heistä ovat Trumpin kovia vastustajia, ehkä siksikin hän haluaa lopettaa em. henkilöiden suuren luomuksen varsin nopeasti.

      • Anonyymi

        Mitenkä Leningradissa? Otahan kaalisoppaa välillä, ja vodkaa palan painikkeeksi.


      • Anonyymi

        Samaa mieltä. Trump on pohjimmiltaan liikemies ja hän käyttää bisnesmiehen keinoja. Tarvittaessa pitää osata antaa periksi, mutta tarvittaessa pitää olla tiukka. Trump saattaa jopa onnistua saamaan rauhan aikaiseksi, mikä olisi monille kauhea nöyryytys. En jaksa ymmärtää, mikä saa osan ihmisistä ihannoimaan mieletöntä tappamista ja yrittävät jopa eskaloida sitä.


    • Anonyymi

      Trump häärii nyt
      kuin Hippa-Heikki tulipalossa
      saadakseen Nobelin rauhanpalkinnon.

      • Anonyymi

        Tuo ja Musk ei tarvitse muuta kuin 308 ta 3006 luodin otsaan ja niiden varapresidentti myös, se on yhtä mielenvikainen.


    • Anonyymi

      Trump ja Musk kiristävät Ukrainalta sen luonnonvarat.
      Vahinko, että se luoti meni vain hipasten.

      Putinille sama lääke.

      Tätä tekee, kun psyykelääkkeistä on nyt pulaa koko maapallolla.

      • Anonyymi

        Zelenskyin pitäisi tehdä "diili" En:n kanssa ja myydä kalliit mineraalit EU:lle, eikä jenkeille? Onhan EU:llakin aseita antaa Ukrainalle vastineeksi? Eikö Euroopalla ole sateliitteja vastineeksi kusipää muskin satelliiteille?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2538
    2. 135
      1945
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1276
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1271
    5. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1131
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    7. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1113
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1079
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      83
      1029
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      60
      992
    Aihe