Ukko puhuu mitä sattuu,ja kääntää takkiaan
sen kun kerkii.Nyt sitten Venäjä hyökkäsikin
Ukrainaan.Zelenskyn onkin hyvä osallistua
rauhanneuvotteluihin.Juuri eilen oli viellä
toista mieltä.
sen kun kerkii.Nyt sitten Venäjä hyökkäsikin
Ukrainaan.Zelenskyn onkin hyvä osallistua
rauhanneuvotteluihin.Juuri eilen oli viellä
toista mieltä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tyypillinen HÖRHÖTTÄJÄ mielipiteetkin vaihtuu lennossa
Trumpin ailahteleva käytös on ikääntyvän suurvallan johtajan tyypillinen vanhan ukon häilyvää käytöstä. Kun vielä vanhana kääpänä saadaan valtaa niin ei tiedetä ketä mielistellään ja ketä ei. Kyllä Trumppi vielä ruotuun saadaan. Trumpilla on niin paljon antipatioita Bidenia kohtaan jolle hävisi pressan vaalit. Nyt syöksyy päättömänä itään ja länteen mutta unohtaa Euroopan siinä välillä ennen kuin muistutetaan sen tärkeydestä. Ei Trumppi kävele noin vain Euroopan yli.
Jos Tumppi, Putini ja Zelensky osallistuvat samaan neuvotteluun, niin kaksi niistä höpisee omiaan omissa oloissaan kolmannen ollessa ainoa täysin järjissään oleva.
Ei siis tuu neuvotteluista yhtään mitään.
Kyllä siellä on muitakin.
Kuuntelemassa Tumpin tunnin mittsisi monoloogeja. Joopatijoo.
Tuosta että Trump olisi nyt myöntänyt Venäjän hyökänneen Ukrainaan eikä päinvastoin ei minkään muun länsimaan lehdistö tai uutistoimisto sano eikä kirjoita yhtään mitään.
Oliko se juttu vain Suomen lehdistössä kun kansa Suomessa on joutumassa paniikkiin?
Trump narsististen pakkomielteiden ja dementian aiheuttamien harhojen kuvitelmien
muokkaamassa omassa kuplassaan täysin erillään maailman todellisuudesta.
Ja vielä tuo Elon Musk omilla hörhöilyillään lietsoo Trumppia lisää.
Nordean lakkauttamiseen meni 20 vuotta ja siinä maailmantalous loppui. Jäljelle jäi vihervasemmisto ja omat pankkitilit ja kaikki Wall Street-tyylinen kaupankäynti päättyi. Eihän sitä tavallinen K-kauppa Annikan tyytyväinen asiakas Varissuolta edes huomannut. Mutta jotain ehti taas tapahtumaan sen jälkeen, kun neukku-johtaja oli käynyt ilmoittamassa Nordean lakkauttamisesta 2000-luvulla.
Neukku-johtaja halusi vain saada Mikan rahoituspuolen työtehtävät loppumaan sen takia, että he pääsisivät vihdoinkin nauttimaan oikein kunnolla omasta seksisuhteesta. Neukku-johtaja oli sitä vielä joutunut jäämään odottamaan, koska Nordean lakkauttamisen aikatauluksi oli ilmoitettu ulkomaita myöden 20 vuotta. Mikan hoitamat rahoitusjärjestelyt piti lopettaa. Sen lisäksi Panu halusi lopettaa apinatutkimuksensa ja apinat piti hävittää keskitysleirillä.
Kamala Harrisin mukaan suomalaisilla oli liian erilainen skitsofrenia erityisesti raha-asioiden suhteen ja vihervasemmistoon siirtyminen oli täysin välttämätöntä Nordean lakkauttamiseen liittyen. USA:sta oli rahat loppuneet jo kauan sitten, mutta häntä vain nauratti se jotenkin koominen seikka. Nordea on suomalaisomistuksessa, mutta hän oli päättänyt siitä että suomalaiset ovat liian tyhmiä apinoita ymmärtääkseen raha-asioista mitään. USA:ssa amerikkalaiset olivat eteviä arvioimaan Nordean tilannetta.
Nordea oli maailman ykköspankki, joka tekee pakollisia ilmoituksia. Nordeaa ei kannattaisi arvioida yhtään, vaikka ammattina olisi maailmantalouden liiketoiminta-analyytikko. Ekonomin tutkinto olisi pitänyt lakkauttaa jo 20 vuotta sitten, koska he eivät suostuneet luopumaan talouskasvu-haaveestaan. USA:ssa vain Joe Bidenilla oli rahaa.
Joe Biden sai Eevan Facebook-miljardeja senkin takia, että hän oli tehnyt havainnon Dahlgrenin liian omituisesta suhtautumisesta Facebookin perustamiseen. Dahlgren oli ehdottanut myös jotain, eikä häntä päästetty johtamaan. Eeva oli puhunut englantia lasten kanssa ja Dahlgren oli siitä vain ilahtunut, koska hän oli pystynyt tekemään diagnoosia englannin kielen puhumisesta. Koska hän ei ymmärtänyt mitään. Eeva ja lapset olivat jumalia Dahlgrenin mielestä ja Dahlgren odotti pääsevänsä naimisiin pian jumalan kanssa. Joe Biden sai USA:n välkky-palkinnon, koska hän kiinnostui tästä aiheesta.
Nordean pankkiiriperheen apinadiagnoosiin kuului se, että apinat eivät ole yhtään mitään ja apinat aina luulevat vain tekevänsä jotain työtehtäviä. Amerikkalaiselle Joe Bidenille tämän kuuleminen oli ihan liikaa ja USA:ssa alettiin selvittämään Dahlgrenin vointia.
Tässä kohdassa täytyy mainita se, että Dahlgren on entisen Neuvostoliiton johtajar, joka oli jo ehtinyt tuhota Neuvostoliiton kokoisen maa-alueen ympäristötuhoilla. Häntä kiinnosti johtamistyylinä pelkkä ihonhoito. Kaikki muu oli todettu liian skitsofreeniseksi jo kauan sitten dahlgrenismin teorioissa. Kaikki jäi johtamatta.
Joe Biden oli kuvaillut suomalaisten menestysmiljradöörien tekemää vihersiirtymää siihen tyyliin, että liian vähäinen rahankäyttö sai suomalaiset vaikuttamaan työmuurahaisilta ja sitten muut istuvat puvut päällä odottamassa valtiolle ilmaista rahaa hyeenojen lailla. Olemme siis Haaviston muurahaisia. Rahaan perustuva länsimainen kulttuuri sai kaikki länsimaiset vaikuttamaan työmuurahaisilta, koska elämäntyyli perustuu rahan käyttöön ja myös rahan tienaamiseen. Neukut vain lorvivat ja ihmettelevät ja esittävät vaatimuksiaan. Mutta eihän Neuvostoliitossa koskaan ollut yhtään mitään muuta kuin neuvostolaisten pakkotyö ja pakkosiirrot. Suomen itärajan takana on valtavan suuri maa-alue, joka on täysin tuhoutunut. Kremlissa oli vain juotu ja naitu ja nyt he halusivat aloittaa saman Turussa. Eli vihdoinkin.
Mutta miksei suomalaisilla saa olla omaa talousoppia? Kamala Harris sanoi siihen, koska se on pelkkä skitsofenia. Mutta se on totta suomalaisille. Oli taas kerran tehty skitsofrenia-diagnoosia suomalaisuudesta. Mikan johtama Nordean rahoituspuoli saatiin loppumaan ja nyt neukku-johtajille ei olekaan varaa niihin Panun haaveilemiin apinoiden keskitysleireihin. Ihan kuin koko homma olisi taas kussut omaan nilkkaansa.
Neukku-johtaja on sanonut, että häntä kiinnostaa vain Mikan alapää ja yläpään työasiat pitää saada hoidetuksi pois omaan parisuhteeseen keskittymisen takia. Jonkinlainen rahateoria on vielä jäänyt epäselväksi. Nordean rahoituspuoleen työtehtävien hoitamiseen liittyvä skitsofrenia oli ojennettu Medelle järjestetyssä tilaisuudessa, mutta sen ojentaminen oli ilmaisesti epäonnistunut. Tai sitten neukku-johtajat halusivat vain lakkauttaa länsimaisen rahoitussysteemin ja yritystoiminnan.
Trump ei ole se kaikkein hörhöin sittenkään. On niitä hörhömpiäkin.