Nostradamus suomi 1918

1-3
Kun pyörretuuli kaataa pentueet
ja kasvot peittyvät viitteillä,
uusi tasavalta vaivaa sen kansaa.
Tällä hetkellä punaiset ja valkoiset hallitsevat väärin.
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valkoinen oikea ja punainen väärä käsivarsi nauha.

Äänestä
  • justiin noin ja sen jälkeen saunan taakse ja sinne ne jää.

    Äänestä

Niinhän nuo hallitsevat. Sekä USA että Venäjä näyttävät olevan mielipuolisuuden tilassa.

Äänestä

5-2
Mopon kaasutin sakkautuu
ja matka hidastuu,
varaosia on saatava.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1-3
Kun pyörretuuli kaataa pentueet
ja kasvot peittyvät viitteillä,
uusi tasavalta vaivaa sen kansaa.
Tällä hetkellä punaiset ja valkoiset hallitsevat väärin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu