Vaan mollaa Donald Trumpia vaihteeksi. Näin sitä takkia käänellään, että saumat risahtelee. Nythän kaikki taas tykkää Teemusta, eikös?
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/b17adba8-23dd-47ab-81aa-f843ca8370d8
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/b17adba8-23dd-47ab-81aa-f843ca8370d8
Vastaukset 41
Vanhimmat
Niin monien silmät aukeaa liian myöhään.
Heh, mitähän siellä kotona jutellaan.
Selänne rokotemyönteinen
https://www.is.fi/jaakiekko/art-2000007850329.html
"Selänne on turhautunut siihen, ettei hänen Siuntiossa asuva isänsä Ilmari Selänne, 84, ole vielä saanut koronarokotetta."
Huom! Selänne ei itse ole ottanut tehosteita
...eli kärkkyi siis lisää omaisuutta jos vaikka vanha ihminen olisikin kuollut?
Sai rahaa kun mainosti
Tai on ehkä kiristetty tekemään mitä käsketään
Liikaa yksinkertaistamista. Ei kukaan ihminen ole sellainen jotta hänen kaikki näkemyksenä hyväksyttäisiin ilman kyseenalaistamista. Painotukset mitä kukin itse tuntee ovat ratkaisevia ja mukana tulevat itselle sopimattomat näkemykset harmittavat vaan eivät ole ratkaisevia.
Valittavana oli joko Trump taikka Kamala. Yli-ikäisenä tuota seniiliä Trumppiakin pidetään vaan ei ollut parempaakaan ehdokasta.
Trump on kaikkea muuta kuin seniili. Biden oli ja on seniili eikä saanut pistettyä tikkua ristiin, ettei kuolisi ihmisiä. Päinnvastoin aseita vaan lisää Ukrainaan ja rahaa, että sota jatkuisi ja amerikka pääsisi Venäjän naapuriksi Naton kanssa.
Venäjä hyökkäsi Ukrainaan ja sen takia ihmisiä kuolee. Hyökkäyksen kohteeksi joutuneella YK:n jäsenvaltiolla on oikeus sekä hakea jotta myös saada sotilallista apua muilta YK:n jäsenvaltioilta.
Trumpilla on otsalohkon sairaus
Sairaalapaikka olisi oikea.
Trumpin puheet ovat jatkuvaa asioiden toistoa sekä sanojen hakua ilman ajatusta, mikä vain muuntaa hänen puhumisensa ymmärtämättömään muotoon. Seniili on.
Rebublikaanit on Aina parempi vaihtoehto, kuin demujen biden tai kamala.
Viimekausi oli kamala, ilman kamalaakin.
IS:n haastattelussa Selänne totesi, ettei hänellä ole mitään sympatiaa laiskoja ihmisiä kohtaan. Niitä, jotka elävät tuilla, vaikka pystyisivät hyvin olemaan töissä.
Harmi, että Selänne ei kertonut, keitä hän sillä tarkoitti, tai sitten se sensuroitiin.
Miten tyhmä pitää olla alottajan? Et kai sä itekkään ole aina ja iankaikkisesti samaa mieltä kaikesta jonkun kanssa! On se kumma että Selännettä pitää moittia teki se niin taikka näin. On näköjään asioita joista selänne ei trumpissa pidä,se kai on äänestäjän oikeus.aloittaja on pimee yksinkertainen ja pirun kateellinen. Hanki elämä.
Sulle sanoisin ihan samaa ..hanki elämä..rakenna Teemu patsas pihallesi niin saat ihailla joka päivä tuota idioottia
Teemu on pahis ja kova jätkä. Lätkäjätkä ja vielä jenkkkiytynyt sellainen. Vetoaa naisiin. Vainonikin ihastelee ja kännissä kerran erehtyi sanomaan että hän voisi panna Teemun kanssa jos ois mahdollista. Meinasin tirvaista.
Meinasit tirvaista vaimoasi? Paljastuit persuksi. Eipä ihme,että olet kateellinen niille jotka on menestynyt.
Teemuako, nyt oot kyllä sekasi....
Teemulle lohdutukseksi ettei todellakaan ollut ainoa joka haksahti ja jota vedätettiin 6-0.
Tarpeeksi kun saa haukkuja mieli saattaa muuttua, ainakin sanoissa, ajatuksista en tiedä, sehän on selvä. Teemukin haluaa olla parrasvaloisa, eikä sensuurin alla.
Niin vedätettiin
jenkeistä pursuaa kaikki mätä, aivan kaikessa kaikkeen.
the end.
Totta, etenkin kiekkopoitsut jotka ovat saaneet kiekon päähänsä liian kovaa ovat ääliöitä....jokos se CTE-Testi on tehty?
Kateellisen uli, uli...
Jos Trump on jossain eri mieltä kuin esimerkiksi minä, en minä sen takia lopeta kannattamasta häntä. Minä katson kokonaisuutta. En halua kommareiden valtaa. Se aate on murhannut sata miljoonaa ihmistä
Kommareiden aate on maailman tuhoisin aate. Katsokaa neukkua kiinaa paksun pojan valtakuntaa.
Venäjää
Taasko. Kuinkas monta miljoonaa oikeisto ?
Venäjä on ärioikealla
NL oli kommunistinen. Tämä persukalle tiedoksi.
Ei yhtään vs vasemmat...
Teemu on sitä mieltä Trumpetin kanssa, ettei Ukraina olisi mitenkään aloittamallaan hyökkäyssodallaan voinut valloittaa Venäjää, ainakaan kokonaan!
T. Bertil.
Sokea kana ja jyvä ?
Avaa silmäs, ni löyät😃
Teemu ensin nosti trumpin pressaksi koska usassa hänen sana valtava painoarvo. Nyt pää edellä seinään.
Tepu on vaan tyhmä kuten sipekin
Teemu Selänne on Kimmo Kiljusen poika. Ulkomuoto kertoo. 🥅🏒🥅🌹
Toimittelijat kirjoittaa haastattelusta, mitä haluaa.
Ei se Teemu niitä kirjottele.
Media luo mielikuvia, tarkoituksella. Te uskotte😆
Teemu on pelle.
Pahaan öyhötykseen mieltyny teemu vaan se päätää hakkaa seinään
kuten muutkin trump kultin huijaaamat ja sanna marin kultin huijaamat ja.. ja..
näitä aina riittää..
onneksi suomessa edes alempi paha pääsi pressaksi
sehän se olis ku hoopekka tarkistas pv joukkoja
nyt tuli vain gee asiamies
Teemu on Just Paras!
Kunnon mies , Hetero. Se ärsyttää vajaatestoisia kasvissyöjä puppeleita ihan 6-0🤭
HeteroMiehet ärsyttää pelkällä olemuksellaan niitä, joista ei miehiä tullut.
Naiset nämä tietää, näkevät jo kaukaa ketä on mies, ja ketä lady boy.
Kyllähän Suomen seuraava Presidentti osaa kertoa Asiat!