Venäjällä on saatu tarpeeksi

Anonyymi-ap

Naton piipityksestä. Ukrainan sodan alkaessa luultiin, että rehvakkaasta Nato porukasta olisi ollut enemmänkin vastusta. Mutta eikö mitä ? ! Vasta kun Venäjä alkaa saamaan sotakoneistoaan oikeaan asentoon. Tämä huuhaa porukka lännessä on ylipäällikkönsä johdolla .. heittämässä pyyhkeen kehään ! ? Mitäs touhua tämä on ?

11

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Tarkoittanee sitä, että sinua kusetetaan.


    • Anonyymi

      Mikä sotakoneisto? Ennakkoon uskottiiin että Venäjä on joku sotakoneisto. Mutta nyt se on enää 1/10 osa sitä.

      Missä ilmavoimat? Eivät uskalla edes lentää?

      Todella heikko esitys Ukrainassa Venäjällä. Ukraina oli Euroopan heikoin lenkki. Venäjä uskomattoman surkea.

      Kuka enää uskoo, että Venäjä pystyy mihinkään? Talous on Italiaa pienempi. Ja jos tämä sota loppuu idiotti Trumpin voimin, tulee Venäjälle hankaluuksia päästä takaisin edes normaaliin tilaan. Tähän menee kauan.

      Ennustan myös että taas nähdään venäläisten naisten ryntäys ulkomaille. Nuoret miehet ovat joko kuolleet tai traumatoituneet.

      On kyllä uskomatonta miten heikko Venäjä on!

      • Anonyymi

        Aha ! no miksi USA on saanut tarpeekseen ? :)


    • Anonyymi

      Tiedoksi Pietariin: Nato ei ole puolustautumassa Ukrainassa Venäjän jo 11 vuotista hyökkäyssotaa vastaan. Ukraina on.

      Lämmitähän vähän eilistä kaalisoppaasi iltapalaksi, vodkaryyppy päälle ja sitten vielä mahorkkahetki perään, niin eiköhän se siitä….

      • Anonyymi

        Seli seli.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seli seli.

        Ok, ota vaan toinen vodkaryyppy….


    • Anonyymi

      NATO POIS UKRAINASTA HETI

    • Anonyymi

      Tiltu hehkuttaa venäjä/pohjoiskorea sotaliittouman sankarillista taistelua puolet pienempää Ukrainaa vastaan joka on kolme vuotta nöyryyttänyt venäjän siviilien joukkomurhaaja ja raiskausjoukkoja käytännössä ilman meri ja ilmavoimia .
      Kiovan taistelussakin Ukrainalla oli vain lähinnä käsiaseet ja polttopullot aseina kunnes ottivat venäläisiltä hyökkääjiltä kalustot josta saivat armeijalleen rungon

    • Heikoksi menee jo venähän propagandankin taso. Yhtä heikko kuin putin.

      Putini rautoihin ja yulia navalnay presidentiksi niin saadaan rauha aikaan ja venäjän kansalle vapaus. Win-win tilanne.

    • Anonyymi

      Putin rautoihin, iso rautapallo jalkoihin ja ja hyppy 3 kierteellä niskat taittaen Krimin sillalta ja sitten se auto perässä jolla putte joskus kaasutteli sillan yli...

      Ja vasta sen jälkeen silta varmuuden vuoksi myös pohjaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      89
      2132
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2121
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      43
      1799
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1517
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      213
      1452
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1349
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1296
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1131
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1006
    10. Aivottomat

      Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mie
      Kuhmo
      23
      867
    Aihe