Äärivasemmistolaisten anarkistien tarkoitus on trollata eri foorumeilla

Anonyymi-ap

heidän Takku.net sivustonsa oikein ohjaa siihen, eli tarkoitus on siis vaan sotkea keskusteluja ja valehdella mahdollisimman paljon.

Hyvä esimerkki siitä on taas täälläkin tuo juttu, että Purra vastustaa Nato-jäsenyyttä. No, vuonna 2021 suurin osa poliitikoista vastusti vielä sitä, esim. Marin.

Mutta hyvä asia on se, että nuo trollaajat ovat luusereita itse, kelapummeja joilla menee aina huonosti.

8

58

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Tällä sivulla ne vasta trollaa.

      • Anonyymi
        UUSI

        Koska täällä saa olla anonyymi.


    • Anonyymi
      UUSI

      Juu olen huomannut, en vaan lue niitä.

    • Anonyymi
      UUSI

      Islamivassarit ovat olleet jo pitkään paniikissa! Koska valta osa ihmisistä ovat alkaneet ajatelemaan omilla aivoillaan ja haluavat estää kalifaatin syntymisen suomeen!

      • Anonyymi
        UUSI

        Vasemmisto tosiaan tykkää musseista.


    • Anonyymi
      UUSI

      Aloittaja valehtelee. Alkuvuodesta 2021 Marin hyökkäsi voimakkaasti Venäjän hallintoa vastaan Navalnyin vapauttamiseksi. Persut ja koko oikeisto nurisi hänen "ylittäneen pääministerin valtuutensa, koska ulkopolitiikka kuuluu Saulille".

      Ja se sattui Venäjään ja vastaus tuli keväällä kun Jarno Liski ja muut hyödylliset idiootit nostivat täysin turhanpäiväisen "aamiaiskohun".

      Keväällä Venäjä myös aloitti keskittämään joukkoja Ukrainan rajalle ja aloitti painostuksen. Marin ei enää siinä vaiheessa ottanut mitään kantaa Natoon missään. Sen sijaan Purra kertoi avoimesti, ettei kannata liittymistä. Persut olivat myös työntäneet erittäin venäjämielisen Niikon ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajaksi. Purra ja aivan varmasti Halla-aho tiesivät tilanteen.

      Tammikuussa Marin antoi haastattelun, jossa totesi, ettei usko Suomen menevän Natoon hänen pm-kaudellaan, ja jatkoi, että asiaa tietenkin harkitaan uudelleen, jos tilanne muuttuu.

      24.2.2022 se muuttui. Ja Marin sanoi samana päivänä, että sillä saattaa olla vaikutusta Suomen turvallisuuspolitiikkaan ja myös Nato-kysymykseen.

      Purra ei ottanut kantaa Naton puolesta ja Niikko erosi paikaltaan vasta annettuaan epämiellyttävän lausunnon Venäjän puolesta ja media nosti siitä julkisen äläkän.

      Ei ole epäilystäkään, että Purra ja PS ovat viides kolonna. Mikään heidän toiminnassaan ei viittaa mihinkään muuhun.

      • Anonyymi
        UUSI

        Viides kolonna on aina tullut vasemmistosta, viime aikoinakin on sieltä kuultu venäjämielisiä lausuntoja.

        Marin sanoi, että tällä kaudella ei Natoon mennä.


      • Anonyymi
        UUSI

        Ja Heinäluoma haluaisi nyt puheyhteyden putiniin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      587
      5638
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      81
      3547
    3. Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."

      Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m
      Sohvaperunat
      43
      1959
    4. 17-vuotiasta lukiolaispoikaa epäillään perheenisän murhasta Pyhtäällä

      Perheenisä löytyi kuolleena kotipihastaan loppuvuonna 2023 Heinlahdesta Myyrynmäeltä. Poliisi epäilee murhasta kotkalais
      Kotka
      38
      1696
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      149
      1686
    6. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      83
      1394
    7. Janne Kataja uudessa elämäntilanteessa - Vauva tuli, tyttäret jo teini-iässä: "On jo vähän..."

      Janne Kataja on uudessa elämäntilanteessa, 44-vuotiaana hän tuli kolmatta kertaa isäksi. Tyttäret edellisestä liitosta
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1393
    8. Kaksoisliekki-ihmiset

      Kun olette tavanneet kaksoisliekkinne, miltä se on tuntunut? Ole tosi utelias tietämään.
      Ikävä
      201
      1214
    9. Olet mun herkkä kohta

      Vaikutuksesi minuun on valtava. Käsitätköhän miten paljon tunnen takiasi? Miten paljon elämäni on muuttunut sen jälkeen
      Ikävä
      59
      1161
    10. Milloin olette tavanneet ekaa kertaa?

      Ap vastaa: Viime keväänä maalis/huhtikuun vaihteessa se varmaan oli.
      Ikävä
      73
      1085
    Aihe