SDP - nostaa asumistukia -> Kojamo ym. - nostavat vuokria -> ammattiliitot - nostavat suurempia osinkoja verotta -> SDP - nauttii SAK:n liittojen jakamista suuremmista avustuksista. Asumistukihyrrä pyörii. Pyörii veronmaksajien rahoilla.
Ammattiliittojen osingot pitää laittaa veroille. Lakkokassojen kerryttäminen ja asumistukihyrrän pyörittäminen pitää lopettaa.
Ammattiliitot eivät täytä verottomien osinkojen kriteereitä, koska liitot eivät ole yleishyödyllisiä. Yhteiskuntaa haittaava toiminta ei voi olla yleishyödyllistä. Mitä yleishyödyllistä oli "poliittisilla" lakoilla, joilla aiheutettiin tahallaan kymmenien miljoonien vahingot yrityksille, leikattiin BKT;stä kaksi miljardia ja lisättiin merkittävästi lomautuksia, irtisanomia ja lapsiperheköyhyyttä? Sitä demarilakot saivat aikaan. SAK:n toiminta ei ole yleishyödyllistä toimintaa.
https://www.suomenuutiset.fi/ay-liikkeelle-rahaa-tahkoava-kojamo-hehkuttaa-maahanmuutto-mahdollistaa-vuokrien-korotukset/
SAK:n liitot eivät täytä verottomien osinkojen kriteereitä. Osingot verolle.
4
113
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on, veropetos mielessä pärisyttävät punaperäänsä
- Anonyymi
Liitojen osingot verolle. Jäsenmaksujen verovähennys pois. Sillä maksetaan jonossa olevien ympärivuorokautinen hoiva. Pääsee vanhukset surusta iloon.
- Anonyymi
Veonkierto on loputtava. Virkamiesten pitää toimia. SAK:n ammattiliitot eivät täytä yleishyödyllisyyden kriteeriä. Poliittiset lakot olivat tarkoitettu vahingoittamista varten. Sitä PAMin lakotkin ovat. Ei niillä vaikuteta palkkoihin. Ne on jo määrätty.
SELin lakot ovat myös yritysten vahingoittamista.
SAK on paska. - Anonyymi
SAK elää veroparatiisissa. Se on poistettava. Harmaa talous on suuri epäkohta Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172494Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071876Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021501Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571487Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491416Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1971277- 941170
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511085Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks17995Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136868