https://www.youtube.com/watch?v=4nwB8twbaY0&ab_channel=AjankohtainenAlfa
Tässä on ongelmia mitä pitää edellisten vastuuttomien sdp vihreät kepu kokoomus on tuhonneet. Tuo mies on fiksu vaikka onkin kepusta. Joka puolueessa on idiootteja ja viisaita. Persut PARAS PUOLUE! Korjataan mitä korjattavissa on ja sitä tekee persut. Uli uli sattuuko omaan sossu vastikkeettomaan rahaan uli uli.
Tässä on ongelmia mitä pitää edellisten vastuuttomien sdp vihreät kepu kokoomus on tuhonneet. Tuo mies on fiksu vaikka onkin kepusta. Joka puolueessa on idiootteja ja viisaita. Persut PARAS PUOLUE! Korjataan mitä korjattavissa on ja sitä tekee persut. Uli uli sattuuko omaan sossu vastikkeettomaan rahaan uli uli.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Purra : "Köyhiltä ei leikata". . . Ja SITTEN PETTURIPURRA ALKOI HETI LEIKATA KÖYHILTÄ. Je saat##¤ Juudas.
Niinpä, Ei pelota vaan vitt¤¤# heidän petturuus.
Ettekö vieläkään idiootit ymmärrä että edelliset päättäjät tekivöt semmoisia päätöksiä mihin ei ole SUOMELLA VARAA! Koettakaa nyt ymmärtää!
Onneksi persut korjaa että SUOMI SELVIYTYY! Kiität vielä sossu pummi persuja!
Persuissa pelottaa heidän valtaan pääsy. Äärioikeistolle pitäisi laittaa jarrut, niin kuin Saksassa. Mutta kokkareiden vallanhimo estää sen meillä.
Ostaikko persuilta käytetyn auton?
En lainaisi kepulilta autoa, lainan jälkeen löytyisi hirveästi vikoja. Joutuisin maksumieheksi kyllä kepu osaa.
Nykyinen hallitus tuhoaa terveyshoidon, vanhustenhoidon, talouden, työllisyyden, järjestää ennätys työttömyyden ja konkurssit, eikä tee mitään näiden asioiden korjaamiseksi. Kun Suomi kyykytetään tällaisena aikana oikein kunnolla, niin siitä ei nousta ehkä koskaan?
Persut ja Kokoomus ovat tehneet isoa tuhoa maallemme ja jotkut vieläkään eivät sitä tahdo ymmärtää vain siksi etteivät halua myöntää faktoja.
Edellinen hallitus vasemmisto ja vihervasemmistokepu teki päätökset jotka vaikuttaa meidän elämään tänäpäivänä, valtiontalous ei kestä jakaa avokätisesti vastikeetonta rahaa ja se kirpaisee monia.
Suomen kansa on tyhmää haukkessaan persuja. Ette ymmärrä että suomi on tuhon tiellä ja teitä idiotteja yritetään pelastaa persujen voimilla koska edelliset hallitukset on tehneet niin hulluja päätöksiä mitä ei ole mahdollista toteuttaa! Jos haukut syytät persua on se aivan sama kun puukottaisit itseäsi. Ymmärtäkää idiootit!
Eikö edes yksityisille lääkäriasemille?
Sulla on ihan Trumpin tapa haukkua toisia
Persuissa pelottaa heidän huonot päätöksensä, jotka johtuvat matalasta älykkyysosamäärästä.
Naulan kantaan.
Kokoomus on tämän hallituksen vetovastuussa. Persuista kuitenkin jaksetaan itkeä.
Niinpä, aina löytyy syyllinen, edellinen hallitus, hallitus kumppani, maahanmuuttaja, auringon asento, kylmä, nälkä..
Joidenkin Youtube kanavat voi jättää omaan arvoonsa.
Tynkysen tapaiset tiktokkaajat
Sama mikä Trumpissa
Älyttömyys niissä pelottaa.
Purra valheineen.
Kriisi aikojen puolue. Näitä ääriliikkeitä nousee nyt ympäri maailmaa . Ne pitää kukistaa heti, muistakaa kun äänestätte.
Jos muut merkittävät suomalaiset puolueet alkavat myös huomioida haitallisen maahanmuuton, niin persut kuihtuvat pois. Kaikki maahanmuutto ei tietenkään ole haitallista, mutta siihen haitalliseen tulee puuttua.
Persuissa pelottaa amerikkalainen hulluus
Heikko talous osaaminen
Valehtelu
No pelkoa vähentää se, kun persujen kannatus romahtaa