Venäjämielinen AfD oli vanhan DR:n

alueen suurin puolue! Miten se on mahdollista kun lukee tämänkin palstan juttuja miten hirveän-kauhean-kamalaa oli N-liiton harjoittama riisto, sorto ja väkivalta miehitysalueellaan. Jos oikeiston kauhukuvissa olisi sanakaan totta niin ei Venäjä-mielinen puolue olisi saanut itäisestä Saksasta ainuttakaan ääntä.

Nyt kaivattaisiin oikeistolta perusteluja miten tähän on tultu.
12271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

...siis DDR:n alueen....

Äänestä

Saksalaisilla on erikoinen ajatuskulku!

So what? Who cares?

Äänestä
  • Etkö sinäkään parempaa keksi tähän oikeistoa raastavaan problematiikkaan?

    Äänestä

Oikesito istuu neuvottomana peukalot vuoroin prs-reiässä ja suussa.

Äänestä

Änkyrät ovat aina änkyröitä!

AfD on vaihtanut aatettaan ja ollut sisäisesti riitaisa. Puolue perustettiin vastustamaan Euroopan unionin antamia tukilainoja Kreikalle. Se myös vastusti euron käyttöä valuuttana, koska se piti sitä taloudelle haitallisena.

Äänestä
  • Semmosia ne änkyrät ovat.

    Äänestä

Kai Itä-Saksan osalta on kyse Tukholman syndroomasta. Kun tarpeeksi kansaa alistettiin Neuvostoliiton aikana suoraan natsivallan jälkeen, niin jälki on sitten tuollaista.

Äänestä
  • Miehityksen päättymisestä on jo yli 30 vuotta, että kyllä tuossa ajassa kaikki syndroomat katoo. Ehkä se neukkula-aika olikin paljon parempaa mitä Suomessa änkyräoikeisto valehtelee. Vanhan DDR:n alueestakin voi vain todeta, että kyllä kansa tietää, ei tarvitse Suomesta neuvoja..

    Äänestä

-----Nyt kaivattaisiin oikeistolta perusteluja miten tähän on tultu.-------

Niitähän saamme odotella, ei tule.

Äänestä

"Ehkä se neukkula-aika olikin paljon parempaa mitä Suomessa änkyräoikeisto valehtelee. "
Tuo on selitys kaikkeen!

Äänestä

On kai siinä Venäjässä jotakin hyvääkin ?

Äänestä

Onko ne teille niitä hyviä natseja vai huonoja natseja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

alueen suurin puolue! Miten se on mahdollista kun lukee tämänkin palstan juttuja miten hirveän-kauhean-kamalaa oli N-liiton harjoittama riisto, sorto ja väkivalta miehitysalueellaan. Jos oikeiston kauhukuvissa olisi sanakaan totta niin ei Venäjä-mielinen puolue olisi saanut itäisestä Saksasta ainuttakaan ääntä.

Nyt kaivattaisiin oikeistolta perusteluja miten tähän on tultu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu