Missä tämä nykyinen hallitus on muka onnistunut? Ei missään. Pelkkiä valeita vain syydetään "talouden kasvusta" ja "100.000 uuden työpaikan saamisesta". Älkää viitsikö naurattaa!
Orpon tulisi myöntää epäonnistuneensa ja erota. Uusi hallitus tilalle. Valheet ja tyhjät puheet pois. Ei näin pieni maa voi jatkaa tällä menolla.
Orpon tulisi myöntää epäonnistuneensa ja erota. Uusi hallitus tilalle. Valheet ja tyhjät puheet pois. Ei näin pieni maa voi jatkaa tällä menolla.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hallitus ei vain ole onnistunut miellyttämään sinua ja kaltaisiasi, mutta se taas on pelkästään hyvä asia Suomen kannalta.
Onpa taas "fiksu vastaus".
Onko Orpo itse äänessä?
Pelkillä valeilla ei ketään "miellytetä".
Aloittaja puhuu täyttä moskaa! Hän ei ymmärrä sitä että i Roomaakaan rakennettu muutamassa kuukaudessa, se vaatii aikansa. Kun maan talous oli pohjalukemissa tämän hallituksen astuttua remmiin, niin kyllä se vie todella aikaa, ennen kuin maan asiat saadaan tasapanoon! Ei siinä mikään muukaan hallitus olisi sen paremmin asioita saanut hoidetuksi!
Kyllä talous nousee aikanaan, kun jaksatte vasemmistolaiset odottaa maltilla!!!!
Ei tässä maassa ole ollut mitään 100.000 uutta työpaikkaa tarjolla edes parhaina nousukauden aikoina saati sitten nyt.
Miten tällaisia valeita voidaan edes kertoa? Saati kuka näihin valeisiin edes uskoisi?
Asioiden Hintojen Nousujen Aisuri.
Kokoajan vain lisää työttömiä tähän maahan, milloin tulee loppu?
Orpoa ei kiinnosta Suomen tilanne yhtään. Vain EU NATO WEF ja IMF sekä Ukrainan sota kiinnostaa.
Ei ihme että Suomi menee päin helvettiä.
Kukas ei ota vastuuta Suomen asioista.
EUlle valehdellaan että Suomella menee hyvin ja lisää rahaa voidaan syytää Ukrainan sodalle ym. Koskaan sitä rahaa ei riitä Suomen hyväksi. Kyllä on kumma juttu!
Totta.
Ay nurin ja työpaikkoja syntyy ropen kaupalla.
Nykyiset eläkevakuutusyhtiöt roskiksiin.
Suomalaiset yritykset investoivat ulkomaille koska Suomessa
kaikki asiat rempallaan.
Miehet äänestäkää sdp pois lukujärjestyksestä
niin talous alkaa kohenemaan riivattua vauhtia.
Valtion varoilla voidaan muuttaa raideväli euronormiin, Ryssälle ei kannata ylläpitää väylää läpi Suomen.
Porvaripropagandaa.