Ei ole ainakaan sanoutunut irti paikkakuntansa yleisimmästä harrastuksesta ?
Suojeleeko Essayah salametsästäjiä ?
7
240
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole ensimmäinen kerta edes tällä palstalla kun nolaat itsesi näillä väitteilläsi. Edes kysymysmerkit eivät sinua pelasta tälläkään kerralla.
Olet malliesimerkki siitä, kun pahantahtoisuus ja yksinkertaisuus kohtaavat.- Anonyymi
Kyllä tuon kirjoittajan teksteihin liittyy myös puhdas ihmisvihamielisyys.
- Anonyymi
Suojelee äänestäjiään!
- Anonyymi
Hyvähän se on, että Essayah suojelee äänestäjiään vihavasemmistolta. Suomi ei kaipaa eikä varsinkaan talous kestä viime hallituksen kaltaista hallitusta vielä moneen vuosikymmeneen.
- Anonyymi
Miksi Essayah'n pitäisi irtisanoutua jostain mitä ei ole milloinkaan hyväksynyt?
Kuten oikein hyvin tiedät, Essayah on erittäin jyrkästi tuominnut salametseästyksen. Tämän peittääksesi olet vihavasemmistolaiseen tapaan avannut tästä aiheesta taas kerran uuden keskustelun.
"Essayahin mukaan lain rikkominen ei ole ymmärrettävää millään perusteluilla. Hän pitää rikoksia historiallisen poikkeuksellisina Suomen mittakaavassa."
https://yle.fi/a/74-20077978 - Anonyymi
Esssyah valehtelija ja rikkaiden munanimijä💩🫵Saatana rakastaa sinua! Turha enää haaveilla ylöstempauksesta olet sielusi myynyt ja Helvetissä tavataan ämmä.
T.köyhä eläkeläinen- Anonyymi
Vasemmistolaisuuteen ja vasemmistolaiseen politiikkaan kuuluu olennaisena osana pyrkimys toisella tavalla ajattelevien pilkkaamineen. Tätä vasemmisto kutsuu suvaitsevaisuudeksi.
Nyt saatiin näyte siitä, millaista tekstiä syntyy, kun vasemmistolainen sotkeutuu johonkin pimeään uskontoon ja kutsuu muita mukaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208