Nyt kun lähtee sotimaan niin korvaus on pudonnut 40%.
Se että saako niitä luvattujakaan lienee herran hallussa eli Putinin perstaskussa.
Se että saako niitä luvattujakaan lienee herran hallussa eli Putinin perstaskussa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Venäjä näköjään lopulta VOITTAA AINA.
Hallinto on vielä toistaiseksi tohkeissaan. Mutta tuleeko aselepo? Enpä olisi niin varma. Tulevatko luvatut korvaukset? Enpä olisi niin varma. Tuleeko inflaatio. Siitä voimme jo nyt olla varmoja. Miten on luvattujen palkkioiden laita, kun ne hoidetaankin painamalla lisää ruplia?
Jospa maksu hoidetaan munilla.
Ompa tainnu ne Ladatkin loppua, mitkä Putin lupasi omaisille jos sotilas kuolee!
Venäläiset eivät kuole vaan katoavat eikä Ladaa tarvitse sen takia antaa perheille.
Tuo kyllä automaattisesti merkitsee ainakin sodan intesititeetin laskua,mitä on uumoiltukin.Myös pakotteet alkavat purra kunnolla,mikä voi myös olla yhteydessä tähän.Värvättyjen määrä vähenee ..
Kohta ei tarvitse kenenkään sotia, kun Ukraina on antautumassa.
Lapsellista trollausta.
Hyväkin ruplapalkka liukenee taskuun kun korot on jo yli 30%.
Venäläisen arvo vastaa hehtaaria joutomaata, laskeskelee putin.
Olitte ihan vaan Hollywoodia lähteneet ryöstämään Suomen kuningatar Kirsiltä Ruotsiin ja Suomeen oli perustettu vanhushoivan tasoinen perussuomalaisten hallinto ja minä olin jo 50-vuotias kehitysvammainen vaippoihin paskoja vanhus juuri sen kehitysvammaisuuden takia. White Housekin on nyt romahtamassa, koska jouduin lakkauttamaan Nordean.
Minä ja Ville johdimme Fitnesstä jo 90-luvulla siihen tyyliin, että halusimme saada kuntosaleille enemmän asiakkaita ja vähemmän potilaita lääkäreille. Lähdimme kilpailemaan terveysalalla lääkäreitä vastaan ja yksi syy lääkärissä käymisen suosioon oli se, että kuntosalilla käyminen oli niin halpaa. Ja ihmiset silloin 90-luvulla halusivat satsata oman terveyden hoitoon ja käytiin molemmissa. Kuntosalilla ja sen jälkeen vielä varmuuden vuoksi pyytämässä lääkkeitä lääkäreiltä. Minä ja Ville perustimme myös edulliset geneerisiä lääkkeitä myyvät lääketehtaat ja nyt ne lääketehtaatkin piti lakkauttaa. USA:n uutisissa on ihan turha valitella siitä, ettei ole varaa hankkia edes lääkkeitä. Edes lääkkeitä ei enää valmisteta.
Maija Vilkkumaan Kunnes joet muuttaa suuntaa-albumilla on tästä nyt tapahtuvasta talousromahduksesta hittibiisejä. Siitä kuinka me Villen kanssa saimme kaikki suuret rahat Nordeaan ja sen lisäksi hallinnoimme maailmassa rahaa keksimällä tietokonesysteemin. Nordean hallinnoima maailmantalous oli se kuuluisa tekoäly ja rahaa sai silloin ennen vain Nordeasta.
Dingo jo Yö pääsivät lyömään tahtia ja minusta keksittiin paskavaippalavastuksia. Rakkautta, vaatteet ja ruokaa kertoo siitä, että eihän niitä USA:n hallinnon tarvitsemia rahoja kaikki edes pääse koskaan mitenkään käyttämään eli suomalaisenkin oli mahdollista tehdä vihersiirtymä. Ja siirtyä pois siitä Nordean rahoitukseen perustuvasta sektorista myös Suomessa. Vain poliitikot ja palkkasotilaat ovat nyt pulassa, kun valtiollinen rahoitus piti lopettaa.
Pietari on täynnä "liity armeijaan" mainoksia mutta ketään ei kiinnosta, ei ketään.
Kaikki tietää että kaikki luvattu hyvä on huijausta.
Mutta putinia kiinnostaa,,pappa on kova sotimaan kolmen päivän sotaa sotinut jo kome vuotta.