Onko Jumala ja Jeesus luusereita?

Miksei se sitten tee mitään
27248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Kyllä on täysiä mätäpaise luusereita surkean mitäänsanomattomien auttamisiensa kanssa. Myös uskovat ketä Jumala lähettää "auttamaan" muita ei tajua mitään. Auttamisen kohteena olevalla henkilöllä menee vielä huonommin kuin ennen auttamista.

Äänestä

Allah on suurin luuseri, joka ei kykene mihinkään.

Äänestä
  • Samaa paskaa kaikki. Jeesus toki on olemassa mutta tuota allahia ei.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Samaa paskaa kaikki. Jeesus toki on olemassa mutta tuota allahia ei.

    Jumala on arabiaksi Allah.

    Äänestä

  • الله أكبر.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    الله أكبر.

    Niin jumala on vain käännös suomen kielelle aradiasta "الله" (Allāh).

    Uskovaiset ovat mielenterveysongelmaisia, joilla on erilaisia mielikuvitushahmoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Jumala on arabiaksi Allah.

    Jumala loi ensin musut. Ja sitten vasta portto Eeva sai munaa.

    Äänestä

Ei oo allahia jeesusta jumalaa joulupukkia joulutonttuja,,,kaikki satuolentoja,,,aaaaaaameeeeeeeen

Äänestä

Vahvasti näyttää että kaikenmaailman uskonto-opusten sivuilla esitellyt ihmeudentekijät ovat pelkkää mielikuvituksen tuotetta.

Äänestä

Toinen on harhainen ja sairas ihmisen keksimä hahmo ja toinen joskus kaukaisessa historiassa elänyt populisti jota papisto on hyödyntänyt tuon ensimmäisen keksityn hahmon tukena ja sekoittaneet melkoisen kusetuksen.

Äänestä

Eivät he toki ole luusereita. Heillä on ongelma kummallakin, kun eivät ole olemassa laisinkaan. Kun tämän ongelmansa saavat ratkaistua, voidaan toimenpiteitä odottaa.

Äänestä
  • Kyllä se Raamatun Jumala ja Jeesus on olemassa. Sen teot vaan täällä maanpäällä on niin mitään sanomattomat ettei sitä sillä perusteella voisi kutsua Jumalaksi ollenkaan. Katso vaan miten kauhea elämä monilla uskovillakin on niin näet ettei se paljokaan voi.

    Äänestä

Jeesus on kuollut, Jumala on taruolento.

Äänestä

Jeesus on persu kun käänsi takkiansa. Alkujaan Jeesus oli kommari muuttuen nykyajanmukaisesti kapitalistiksi.

Äänestä

Siksi kun joulupukkikaan ei puutu maailman menoon.

Äänestä

Moni ei tajua, että J&J ovat olemassa, mutta eivät auta loosereita.

Mutta Allah näkyy ja vaikuttaa maailmassa kaiken aikaa. Aivan kuten Islamissa opetetaan. Oppia tuntematon ei vain sitä kykene käsittämään.

Äänestä
  • Allah on vielä suurempi luuseri kuin Raamatun Jumala. Sen aikaansaannokset on vielä surkeammat.

    Äänestä

Vuonna 2025 moni uskoo vielä satuolentoihin. Miksi?

Äänestä
  • Ihminen hakee lohtua, ja se jokaiselle sallittakoon.

    Äänestä

Kaikki tapahtuu Jumalan mukaan. Tyhmä ihmiskunta saa mitä tilaa paskaa naamalle.

Äänestä
  • Niin, sitähän tapahtuu koko ajan. Sodat, tulvat, tulipalot ja kansojen osaksi tulevat katastrofit.

    Ihminen seisoo kaiken keskellä ja ihmettelee. Eikä ymmärrä miten ihana paikka maailma olisi, jos ihminen ymmärtäisi olla ihmisiksi.

    Suurin osa ihmisistä on hyviä, mutta hyvien aika ja kyky ei riitä korjaamaan pahojen tekemiä tekoja.

    Äänestä

Kyllä tekee koko ajan ja paljonkin, et vain huomaa siltä omalta ja muidenkin valinnanvapaudelta.

Äänestä
  • Jos joku yksi miljoonasta uskovasta saa jonkun avun, ja semmoinenkin on täysin tärähtänyt niin kyllä on surkeaa tuommoinen.

    Äänestä

Koska ovat passiivisia omahyväisiä paskoja.

Äänestä

Joko heitä ei ole olemassa tai sitten heitä ei kiinnosta tämä olematon pläntti maailmankaikkeudessa paskan vertaa. Kallistuisin ensimmäiseen vaihtoehtoon.

Äänestä

Olen miettinyt samaa ja yksi madollisuus on, että kun ovat henkiolentoja niin eivät pysty kajoamaan ja liikuttamaan fyysistä maailmaa. Sen sijaan vaikutus tulee ihmisten kautta, jos päästää pyhän hengen sisälleen.
Nyt valitettavasti näyttää, että liian moni ei ole tätä tehnyt ja siksi meno on niin jumalatonta.

Äänestä
  • Eli kolmas elementti yhdessä Jumalassa.
    Höh

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei se sitten tee mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu