Aamuposti on ajankohtainen tietolähde

Anonyymi-ap

Moni luulee, että merestä haihtuvassa vedessä ei ole suolaa. Väärin: Trondheimissa sataa suolaista lunta. (AP 26.2.2025)
Suolainen latu aiheuttaa suomalaishiihtäjien suksien lipsumista, joten he eivät pärjää suolalumeen tottuneille norjalaisille.

3

311

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Hyvinkäällä kaukolämpö katkesi hetkeksi keskiviikkona"

      https://www.aamuposti.fi/paikalliset/8321686

      Tämäkin uutinen saatiin maksumuurin taakse, sen jälkeen kun tein aamusella uutisvihjeen roska.. siis aamupostiin. Ei edes hyvinkään kotisivuilla ollut asiaa, vaan kävin salapoliisina tutkimassa hyvinkään veden ja hyvinkään kaukolämpö sivuilla, niin sieltä lopulta tietoja sai.

      Tämän kylän tämä roska... siis aamuposti kyllä antaa lukea tärkeimmät ja kriittisimmät kissanristiäiset ilmaiseksi, mutta tärkeät uutisista joutuisit maksamaan.

      • Anonyymi

        Aamuposti on varakkaiden ihmisten uunin sytyke. Persaukiset ja pihit saavat ilmaistietoja parin päivän viiveellä, jos silloinkaan.
        Ei me lehden tilaajat ja maksajat kaikkien pummien ja kommunistien kaikkia ilmaispalveluja makseta. Kuuntele ja katsele paljon ylistettyä puna-YLEä, sen toimintaa sinäkin rahoitat jos olet veronmaksaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aamuposti on varakkaiden ihmisten uunin sytyke. Persaukiset ja pihit saavat ilmaistietoja parin päivän viiveellä, jos silloinkaan.
        Ei me lehden tilaajat ja maksajat kaikkien pummien ja kommunistien kaikkia ilmaispalveluja makseta. Kuuntele ja katsele paljon ylistettyä puna-YLEä, sen toimintaa sinäkin rahoitat jos olet veronmaksaja.

        Toisaalta mieluummin Yle kuin mainoskanavat jotka pätkivät ohjemia mainosskeidalla ja kanavilla mainoskatkot usein samaan aikaan. Myös Yle mainostaa kaikenlaista **ntaa jatkuvasti jotta katsojat seuraisivat myös niitä typerämpiä ohjelmia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      790
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      620
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      49
      600
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe