Uusi hotelli

Anonyymi-ap

Nyt se kauan puhuttu uusi hotelli sitten tulee. Tosin ei ehkä ihan sellaisena kuin moni ajatteli: Omenahotelli aukeaa vanhalle poliisiasemalle!

7

238

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä me hotellilla tehdään, kun ei ole uimahallia? Uimaan pyrkivät täyttäisivät meidän hotellikapasiteetin ja tarvittaisiin vielä telttojakin. Lisäksi bruttokansantuote nousisi niin, että koko Suomen velkaongelmat ratkeaisivat. Vai onks tää unta ja uimahallin myötä Hanko olisi vaan kaulaa myöten veloissa entisen munia myöden olemisen sijasta?

    • Anonyymi

      Erittäin hyvä juttu mutta silti ei voi olla ihmettelemättä että mitvit? Hankohan on yli puoli vuotta paikka johon kukaan ei halua tulla ja se toiset puoli vuotta kysyntää on enemmän kuin tarjontaa eli monien ihmisten rahat jäävät saamatta.

    • Anonyymi

      Ja luonnollisena jatkumona hotellilaiva (proomu) Sesta on ollut myynnissä jo pidempään ja nyt on jo toisellakin toimijalla myynnissä. Eihän se ole ollut halpa tasoon nähden ja nyt 🍎 lyö sen laudalta täysin. Eli mikäli joku sen ostaa, voi hyvin olla ettei tuohon jää ja näin ollen vuodepaikkoja on yhtä paljon kuin ennenkin.

    • Anonyymi

      Eipä tule jäämään tämänkään hotellin tuotto hankoon.

    • Anonyymi

      Hotellikapasiteetista on pulaa. Erityisesti kohtuuhintaisia kansanhotelleja tarvitaan.

      Tehtaanniemen asuntorakentaminen on taas sitä linssiin viilaamista, mikä ei ole mistään kotoisin. Rakentaa nyt asuinkerrostaloja paraatipaikalle, tontille, joka on tarkoitettu liikekiinteistöille. Tätä suhmurointia en soisi kenenkään vaaleissa unohtavan. Se oli demareiden ja ruottalaisten blow up kymmenen vuoden takaa. Edes tonttien arvonkorotusta ei veloitettu, vaikka laki sen sallii. Kenen tilille on mennyt ja paljonko? Hangon kaupungilta jäi saamatta monta miljoonaa. Sellaisia koijareita ei pidä äänestää valtuustoon.

    • Anonyymi

      Uusi hotelli ja uusi hotelli. Ei taida kapasiteetti paljon kasvaa entisestä.

    • Anonyymi
      UUSI

      Mitä me hotelleilla tehdään kun Hangossa kävijoiden määrä vain laskee. Ehkä he huomaavat Hangon ilmapiirin myrkyllisyyden ja toteavat eipä tartte toiste tulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      122
      1710
    2. NO NIIN !!!

      Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube
      NATO
      608
      1505
    3. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1457
    4. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      165
      1333
    5. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      123
      1268
    6. Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa

      Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p
      Maailman menoa
      319
      1249
    7. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      43
      1228
    8. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1145
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      61
      1132
    10. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      24
      1126
    Aihe