Kelan pääjohtajan palkka kohtuuton

Terveyden ammattilaisille. 12 000 € ok

NS. Kansanedustajat max 8000 € ok

Ammattitaidon mukaan maksettava palkka on riittävä
10332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Perinteisesti tuo on ns. poliittinen hallintopaikka .Saman tahon edustajat eivät soisi viimesijaista turvaa vaan olisivat siitäkin leikkaamassa ja tekevät kohtuulliseksi katsomia leikkauksia sosiaalitukiin.

Äänestä
  • Kävelevä katastrofi Satonen haistanut uuden pötköttelypaikan. Torkkupeitto mukaan!!

    Äänestä

Ainoastaan yksi ammattilainen hakee paik kaa loput ovat yhteiskunnan syöpäläisii,jot ka täytyy saada pois valtion varoja tuhlaa.

Äänestä
  • Elina Pylkkänen pätevin kelan johtajaksi.

    Äänestä

Sote-johtajilla on paljon parempia palkkoja. Kepulaisia kun ovat...

Äänestä

Lehtonen Lasse, professori, OTT ja LTT Siinä on PÄÄJOHTAJA KANNATETAAN

Äänestä

Satusetä Satoskaa ei kelan pääjohtajaksi. Tyrinyt työministerinä jo ihan tarpeeksi.
Potkut Satoskalle kun itse ei edes ymmärrä erota. Huono, valehteva ja tunari ei
mihinkään tehtävään. Kela täytyy pitää turvassa , ei ole mikään puolue kirja paikka,
päästää tunari sinne. Miettikää nyt kunnolla.

Äänestä
  • Kelan pääjohtajan palkka ei saa olla 5000 euroo enempää. Satoskaa ei sinne saa valita. Tunari kuuluu työvoimatoimistoon hakee töitä. 100 000 uutta työpaikkaa,juu juu missä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kelan pääjohtajan palkka ei saa olla 5000 euroo enempää. Satoskaa ei sinne saa valita. Tunari kuuluu työvoimatoimistoon hakee töitä. 100 000 uutta työpaikkaa,juu juu missä.

    Satonen on pihalla ku lumiukko. Alisuoriutumisen ennätys työministerin tehtävästä. Ei ole itse älynnyt vetää asiasta johtopäätöstä ja alkaa etsiä kykyjään vastaavaa työtä. Vessavahti tai siivooja ehkäpä, osa aikaisena vois onnistua . Sitten soviteltua päivärahaa ja välillä ilman rahaa. He he..

    Äänestä

Saarikko valtion hommista pellolle MUU MUU Mansikki lapsilisät juoksee

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Terveyden ammattilaisille. 12 000 € ok

NS. Kansanedustajat max 8000 € ok

Ammattitaidon mukaan maksettava palkka on riittävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu