" Anteeksi Pekka " tekaistu stoori kiusatusta koulupojasta ja siihen liittyvä rahankeräys ilman rahankeräyslupaa oli selvä ja kiistaton huijaus.
Näiden rikollisten huijareiden selviäminen hyväuskoisten auttamisihaluisten ihmisten rahojen huijaamisesta aiheuttaa sen, että ainakaan minä en ole antanut yhdellekään kerääjälle enää sen jälkeen yhtään mitään, kun 2 mieshenkilöä huijasi syöpäsairaiden kustannuksella lahjoituksia.
Punaisen ristin hyvä-veli järjestelmä hankinnoissa oli viimeinen niittii.
Rahan kerääjät
1
506
Vastaukset
Lähikauppani edessä näin viikottain yksinäisen musliminaisen noin 30v ikäisen myymässä jotain mausteita jne niin kävin kysymässä haluaako hän mennä syömään, ehdotin ravintolaa mutta hän lupasi luonani kokata, selvisi että hän on Suomessa pakkoavioliitossa ja miehensä käy Suomessa muutaman kerran vuodessa eikä hänellä saa miehensä takia olla kavereita. Tästä on reilu vuosi aikaa eikä se musliminainen ole ollut poissa luotani kuin silloin kun miehensä tulee Suomeen, nainen ei uskalla erota miehestään. Meillä toimii suhde hyvin ja kumpikin saa kun vain haluaa. Tämä nainen oli opetettu lapsesta asti että Suomi miehiin ei saa tutustua. Hankala suhde meillä kun hänen aviomies on jonkinlainen terroristi. Minun luona nainen on aina hiukset vapaana ja rentona jopa on ihan alasti vaikka puolipäivää jos hän haluaa. Suhteemme ei etene kun se aviomies ei anna lupaa erota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5298932Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3675188Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843932- 921886
- 1031404
- 47969