Sodan jälkeisessä "rauhansopimuksessa" ryssälle menetetyllä alueella on enemmän luonnonvaroja kuin nykyisen Suomen alueella on hyödynnettävissä.
Vaikka pääpukari Koivisto on jo poissa olisi mukava kuulla Ahon hallituksen silloisilta jäseniltä miksi Jeltsinin tarjous ostaa Karjala takaisin jätettiin käyttämättä.
Neuvostoliitosta erosi ja itsenäistyi 15 valtiota. He eivät maksaneet mitään, julistautuivat vain itsenäisiksi. Suomi olisi varmaan liittynyt silloin Natoon Baltian maiden kanssa. Ukraina-korttia ei siis kannata vetää tähän asiaan.
Töppäys oli Koivistolta suoranainen maanpetos!
Neuvostoliitolle menetetyllä alueella suunnattomat rikkaudet
Anonyymi-ap
2
127
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tämä totta...?
- Anonyymi
Ei helvetti!
Olen aina pitänyt Koivistoa hyvänä pressana mutta nyt pitää tutkia asiaa.
Rauhan sopimus n-liiton kanssa taitaa olla maailman historian huonoimpia. Siis Suomen kannalta.
Menetetty tilaisuus on pahempi moka kuin tehty virhe. Voi v...tu sentään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741