Mistä löytyisi mummonmökki vuokralle?

Kuka osaisi kertoa mistä löytyisi edullisesti vaatimaton,saunallinen mummon tai papan mökki vuokralle?
Tunnetko kenties sellaisen mökin omistajan joka ei enää itse jaksa käydä/pitää mökistään huolta,muttei vielä halua myydä poiskaan.
178224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Minä en osaa kertoa mistä voisi löytyä. En myöskään tunne ketään jolla olisi semmoinen mökki, jonka voisi vuokrata.
Pahoittelen

Äänestä
  • No kannattiko Olli tuohon edes vastata ??? Kun et tiedä.

    Äänestä

..laittamalla ilmoitus Savon Sanomiin. Löydettiin itse sitä kautta.

Äänestä
  • muttei tullut yhtään vastausta :(
    Täytyy kokeilla laittaa ilmoituksia vaikka kyläkauppojen seinille ja muihin lehtiin lehtiin.

    Iloista kesän jatkoa kaikille.

    Äänestä

  • 4km Rantasalmen keskustasta tarjotaan vuokralle -91 peruskorjattu mummonmökki. 1,5ha tontilla. Noin 60 neliöö.Kunnan vesiverkossa.Kylpyhuone lämminvesipoilerilla.Puulämmitys. Erillinen sauna ja varastorakennus.Makuutilat yläkerrassa. Vuokra 450 euroa kuussa. Tiedustelut Ismo Lahtinen puh. 0405417467

    Äänestä

Nilsiässä olisi mökki, sauna ja varasto 2000 neliön tontilla, mutta ei siis vuokralle vaan ihan ostettavaksi.

Äänestä
  • siitä mökistä ,rakennusvuosi,rakennusmateriaali,onko kaivoa jossa juomakelpoistavettä,kuinka lähellä naapuri, millainen matka esim. kaupoille.

    Millainen on hinta ?

    Äänestä

  • mökkiä etsiskelevä kirjoitti:

    siitä mökistä ,rakennusvuosi,rakennusmateriaali,onko kaivoa jossa juomakelpoistavettä,kuinka lähellä naapuri, millainen matka esim. kaupoille.

    Millainen on hinta ?

    SKV:n sivuilta loma-asunnoista ja Nilsiä, sieltä eka kohde. Toki voit kysellä lisää vaikkapa

    [email protected]

    tai 0400-572 525

    Äänestä

  • Kaapuntilainen kirjoitti:

    SKV:n sivuilta loma-asunnoista ja Nilsiä, sieltä eka kohde. Toki voit kysellä lisää vaikkapa

    [email protected]

    tai 0400-572 525

    katsellaan ja etsiskellään ei tässä kiirusta ole,pitää koko porukkaa mielyttää jotta siellä sitten viihtyy jokainen;)

    Äänestä

Olisi kuolinpesän mökki ns "ylimääräisenä",
85 km päästä kuopiosta.

Olisiko sinulla ollut tarkoitus vuokrata mökki pidemmäksi aikaa? 1 vko? 1 kk?

Tämä ei kyllä ole vaatimaton mummonmökki, vaan talviasuttava 66m2, mutta rauhallisella ja hyvällä paikalla.

Äänestä
  • ... lisää tietoja mökistä ja sen sijainnista sekä viikkovuokrasta?

    Onko rantaa lähellä jossa voisi uida tai jopa soutuvenettä jolla voisi käydä ongella?
    Perheemme olisi kiinnostunut vuokramaan mökin viikoksi tai pariksi.

    Terveisin :
    [email protected]

    Äänestä

  • mökkeily kiinnostaa ... kirjoitti:

    ... lisää tietoja mökistä ja sen sijainnista sekä viikkovuokrasta?

    Onko rantaa lähellä jossa voisi uida tai jopa soutuvenettä jolla voisi käydä ongella?
    Perheemme olisi kiinnostunut vuokramaan mökin viikoksi tai pariksi.

    Terveisin :
    [email protected]

    ME OLISIMME KIINNOSTUNEITA UUDELLAMALLA SIJAITSEVISTA "MUMMON MÖKEISTÄ"TAI OK-TALOSTA/RIVI/PARITALO.JA PIDEMPIAIKAISESTA YMPÄRIVUOTISESTA VUOKRAUKSESTA.REMONTTITAITOISIA JA TYÖSSÄKÄYVIÄ,2 KOIRAA:)
    SAA TARJOTA,KAIKKI HUOMIOIDAAN.

    Äänestä

Mummonmökki Tuusniemellä. Ei sähköä. 30-35 neliöä,
8 ha metsätontti. Tässä tulee sen henkilön yhteys-
tiedot Mikko Mustonen 044- 0838687. Soita ja kysy
lisää. Vuokra vain 900e vuodessa.

Äänestä
  • paljonko on kuukausi vuokra tässä asunnossa tuusniemellä

    Äänestä

  • km kirjoitti:

    paljonko on kuukausi vuokra tässä asunnossa tuusniemellä

    Olisko se 900e/12 = 75e/kk . Vaikea laskutoimitus.

    Äänestä

puhelinnumeroni on 050-3651728 terv erkki

Äänestä

paljon on kuukausi vuokra erkki mökistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalle kaipaava perhe... kirjoitti:

Kuka osaisi kertoa mistä löytyisi edullisesti vaatimaton,saunallinen mummon tai papan mökki vuokralle?
Tunnetko kenties sellaisen mökin omistajan joka ei enää itse jaksa käydä/pitää mökistään huolta,muttei vielä halua myydä poiskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu