Menettääkö Stubb kasvonsa

Menettääkö presidenttimme Stubb kasvot Ukrainan häviön myötä? En usko, että hänen poliitinen ura voi palautua tämän nöyryytyksen jälkeen, sen on pakko erota, koska se on vienyt kansan sotaan. Eläkkeet, sosiaalituet, edut on lähetetty ulkomaille. Saatu vastineeksi pakolaisia, kuormittamaan systeemiä entistä enemmän.
8169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Odotetaan nyt ensin sitä Ukrainan häviötä, mitä ei ole vielä tapahtunut.

Eikä Stubb ole sanonut mitään sellaista mitä muut EU-maiden päämiehet eivät olisi myös sanoneet, joten ei Stubbilla tietenkään ole mitään hävettävää.

Putlerin pehvannuolija taitaa taas haaveilla liian aikaisin.

Äänestä

Stubb on hieno mies.

Äänestä

Putin on jo menettänyt kasvonsa sekä kuvaannollisesti että ihan oikein. Pulleat on poskipäät sen.

Äänestä
  • Vastaan itselleni
    -Daanut liikaa kriisin apua jota naisten hallituksen väki tiputti kaikille ilman syytä

    Joku kaatuu jäätikölle

    KRIISIN APUA KOKO MAAKUNNAN VÄRILLE

    Äänestä

Tuppin ehdottomuus Venäjän suuntaan on ollut typerä peliliike. Suomen ulkopolitiikkaan ei saisi päästää ketään, jolla on jotain sukujuuria menetettyyn Karjalaan, koska tuo sakki on niin traumatisoitunut jo äidinmaidosta ja revanssihenki kova.

Äänestä

Stubb meni sitten allekirjoittamaan vuosien tukisopimuksen Ukrainan kanssa, kansaltahan tätä ei kysytty. Oli ilmeiseti varma että Ukraina voittaa...tulee käymään kalliiksi Suomelle!

Äänestä

Tämä Stubb ja Orpo ja moni muukin ovat
todellisuudessa riskinä Suomelle sotaan.
Se Trump jota Suomessakin niin haukutaan
saattaa todellisuudessa estää sodan Suomeen ja hyvä niin
ja jos niin käy, nämä kokemattomat Stubb ja Orpo
selittelevät sitten olevansa vastuussa rauhasta.

Äänestä
  • Siis kun naisten hallituksen väki ei ollut edes vastuussa rahastamme

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Menettääkö presidenttimme Stubb kasvot Ukrainan häviön myötä? En usko, että hänen poliitinen ura voi palautua tämän nöyryytyksen jälkeen, sen on pakko erota, koska se on vienyt kansan sotaan. Eläkkeet, sosiaalituet, edut on lähetetty ulkomaille. Saatu vastineeksi pakolaisia, kuormittamaan systeemiä entistä enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu