Mr Lordi tekee hidasta itsemurhaa

Anonyymi-ap

4

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakko sanoa että evvk !

      • Anonyymi

        Jep.evvk


    • Anonyymi

      Mr. Lordi, a.k.a. Tomi Petteri Putaansuu on hieman ristiriitainen tapaus. Kerran TV:ssä esitettiin ohjelma, missä tämä kasvojaan julkisuudelta salaava heppu pyöritti joulupukkipalvelua Rovaniemellä. Hänet nähtiin työasussaan pukkina, mutta ei ujostellut näyttää kasvojaan vaan höpötteli puheripulissaan kuin "miehet."
      Seuraavassa Mr. Lordi kutsunnoissa:
      TOMI PUTAANSUU, a.k.a Mr. Lordi... 1974... Tomi Petteri Putaansuuta kiusattiin koulussa kutsumalla häntä homo-Petteriksi, mutta se loppui, kun pikku Petteri kertoi siitä äidilleen, joka hakkasi kiusaajien vanhemmista paskat ulos ja he kakaroistaan. Tomi kävi kutsunnoissa, mutta siellä sanottiin seuraavaa:
      — Arvostamme pyrkimystänne päästä palvelemaan puolustusvoimiin, mutta valitettavasti fyysinen olemuksenne rajoittaa vahvasti pyrkimystänne, vaikka olettekin runsaan kahden metrin mittainen siviilikengät jaloissanne ja sulka päässä. Valitettavasti SA:n intenduuriosastolta ei löydy kenkiä, joissa olisi 30 cm paksut pohjat, eikä sulan käyttö päähineenä tule kysymykseen. Lisäksi nykyaikainen sodankäynti vaatii nopeaa liikkuvuutta, joten aivan oman terveytenne ja hyvinvointinne tähden emme voi teitä hyväksyä.
      — Mie en tajjuu, mite miun pittuus liittyy terveyteen ja hyvinvointhiin sotavoimissa?
      — Kerron esimerkin, sanoi herra sotaherra ja jatkoi — Meillä palveli aikaisemmin eräs pers'jalkainen mies, nyt en suinkaan vihjaile mitään, mutta eräällä nopealla siirtymämarssilla hän oli luonnollisesti joukon hännillä ja yrittäessään pitää askelpituutensa ja frekvenssin samana kuin marssivalla osastolla, hänen perseensä repesi! Sen seurauksena valtio joutui maksamaan hänelle korvauksia yks-kyt-monta rahaa ja sellainen on määrärahoistamme pois.

    • Anonyymi

      Mistä päin Lapuaa tämä Lordi on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      39
      6915
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3898
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3280
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2844
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      16
      2662
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2228
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2176
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      37
      2092
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2047
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      38
      1963
    Aihe