Kummallisesti kuitenkin se haluaa toimia kuten voittaja ja sanella ehdot. Yleensä voittaja sanelee ehdot.
Vastaukset 20
- Anonyymi
Ukrainalle kävi kun Suomelle. Menetti oasan maastaan.
- Anonyymi
Näitä Iivana julmia ryssissä rittää…
Viimeisimpinä Stalin, Putin… ja kuka seuraavaksi… - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näitä Iivana julmia ryssissä rittää…
Viimeisimpinä Stalin, Putin… ja kuka seuraavaksi…Ikävä kyllä sitä ei voi tietää.
- Anonyymi
Suomi menettää lapin ja itä suomen 1323 raja tulee voimaan 2030 luvulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi menettää lapin ja itä suomen 1323 raja tulee voimaan 2030 luvulla.
Lapissa on kylmä ja hyttysiä sekä helvetin kallista. Kaikki metaallit ja mineraalitkin on ulkolaisten hallussa joten aivan yksi lysti vaikka raja menisikin Jyväskylän tasolla.
- Anonyymi
antaisi nyt rytistä ja ajaa venäjä pois .
- Anonyymi
Millä lihaksilla koska se ei ole tähänkään mennessä onnistunut.
- Anonyymi
Tässäkin sodassa se voittaja on moraaliton mulkku, ihmiskunnan häpeätahra.
- Anonyymi
ei USA ole voittanut yhtään sotaa ovat vain lopettaneet ja menneet kotiin.
sotaa ei pidä ikinä aloittaa sitä on vaikea lopettaa ei ole voittajia. - Anonyymi
Mikään valtio ei saa tunnustaa Putinin rosvoamia alueita Venäläiseksi alueiksi.
- Anonyymi
Tilanne on mitä on eikä itkemällä muuksi muutu.
- Anonyymi
Rauha tulee neuvottelemalla, ei Zelenskin tyylillä ettei ole mitään yhteyttä Putinin.
Yhtä tyhmää Zelellä ja Stuppillta, "jos Putin soittaa, en vastaa" - Anonyymi
Näin se menee.
Suomi säilyi ja meidän kansallinen identiteettimme säilyi.
Maata meni, itsenäisyydestä maksettiin kallis hinta.
Turpiin tuli. Itsekunnioitus säilyi.
Meillä on ollut kuitenkin voittajafiilis, kun katsoimme Itä-Eurooppaa , Baltian maita, Puolaa, Unkaria, Tsekkoslovakiaa, Romaniaa, Jugoslaviaa ja Itä-Saksaa sodan jälkeen!
Ukrainalle toivon rauhaa ja itsenäisyyttä. Ovat vastustaneet hirmuvaltaa ja kunniaton rauha Putinin väkivallan alla olisi vlton loppu.
Ei siis rauha ollenkaan vaan tuho. - Anonyymi
Maito on jo kaatunut maahan.
- Anonyymi
Sota seis ja uusi alku.
- Anonyymi
Karma rankaisee kyllä venäjää.
Putin ja Zelenskyi ovat ehkä seuraavissa elämissään veljeksiä. Tietenkään he eivät muista ketä olivat aikoinaan.
Vihamiehet ja rakastavaiset syntyvät. ns. "Käsi kädessä" - Anonyymi
Stalinin perintö elää ukrainassa ja se levittää radio aktiivisuutta ympäristöön.
- Anonyymi
Ryssiä on kuollut tai haavoittunut jo yli puoli miljoonaa ja lopuilla on sotatrauma, joten eivät sopeudu enää siviiliin.
- Anonyymi
Outoa pullistelua Usan johtajilta, on muistissa hyvin miten jenkit ajettiin Vietnamista kotiinsa, ei niistä ole oikeaa apua luotettavasti tositilanteessa, ydinase pelote ei ole enää yksistään heillä, eivät pärjää maailmalla se on nähty moneen kertaan.
Ensimmäinen kertaa olen Zelenski kanssa ,,
Ukraina sota ollut USA sota mutta taas UNCLE SAM juokse kuin rotta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64801
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511699Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551