Vaan nyt ratkaisee se, miinkä biisin osallistuja on valinnut. Eilen tippui moni lahjakas laulaja pois.
Piti olla ääni ratkaisee
9
324
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt alkaa kaksintaistelu, joten mielenkiintoisin osuus on ohi. Jää ehkä katsomatta. Ohjelma on tänä vuonna aiheuttanut aika paljon ärsytystä.
- Anonyymi
Miksei tuotanto puuttunut kun Maija otti ylimääräisen? Miksi edes olla sääntöjä ellei niitä noudata, eikä ollut ensimmäinen kerta.
Sinänsä hölmöä että pitäisi pitää yksi paikka vapaana viimeiseen asti tai ei saa vaikka olisi kuinka hyvä tahansa, viimeinen myös pääsee aina jatkoon jos yksikin paikka vapaana.- Anonyymi
Koska valinnat on käsikirjoitettuja ja etukäteen päätettyjä. Ei muuten sattumanvaraisessa tilastotieteessä kenellekään tulisi tasan samaa määrää laulajia jotka "muka sattumanvaraisesti" valitaan.
Jos huomasitten niin joka jaksossa valittiin aina neljä niin, että jokaiselle valmentajalle meni joku.
Yksi seikka mikä myös paljastaa käsikirjoituksen on se kun toisille painetaan kiireesti nappia heti alkuintron jälkeen, kun laulaja hädintuskin on saanut suutaan auki. Toisia hyviäkin laulajia jätetään valitsematta, vaikka laulavat erinomaisesti. "Hän on valmis laulaja mutta, todella upea ääni, mutta iskelmä ei oo mun makuun....." jne jne. - Anonyymi
Miksi tuotanto ei puutu kun ei puhuta suomea. Olen kuin mamu en jymmärrä.
- Anonyymi
Alma…kyllä on muuttunut. Tekeekö enään keikkaa? Onko ura jo ohi?
- Anonyymi
Taitaa tehdä enimmäkseen muille sanoituksia. Sääli ettei ymmärrä syödä terveellisemmin, on kuitenkin hyvä ääni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa tehdä enimmäkseen muille sanoituksia. Sääli ettei ymmärrä syödä terveellisemmin, on kuitenkin hyvä ääni.
Taitaa kulua alkoholia melkoisesti, tuskin pelkkä ruoka noin paljon lihottaa, eikä tarvitse e-pillereitäkään.
- Anonyymi
Kyse on siitä että moni ottaa itselleen liika vaikean tai äänelle sopimattoman kappaleen.
- Anonyymi
Puhukaa suomea ei me ymmmärretä muuta kieltä. Rasisteja kun ei tule suomea. Jos mamu valittas heti alkais uudet toimet. Jää arvoitukseksi mitä puhuvat. Mamuilta vaaditaan suomen kieltä. Ai niin eihän mamut osaa lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1456852
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1505836- 1255036
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.444587Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?543986- 643140
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.553080Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m252682- 422340
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢162273