Täytyykö sairaalan laboratorioon varata aika niinkuin Willan labraan, sairaalan labrassa on myös vuoronumero systeemi , kenelle se on tarkoitettu? Lääkäri sanoi että kuukauden päästä pitäisi mennä kokeisiin . Olen vähän hukassa näiden terveys asioiden kanssa kun en ole pahemmin tarvinnut . Kaikki muuttuu ja uusiutuu . Jos joku osaisi neuvoa, kiitos etukäteen.
Sairaalan laboratorio
Anonyymi-ap
4349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
HUS Labrat ajanvarauksesta se selviää yhdellä soitolla. Ymmärtääkseni ajan voi varata myös sinne etukäten.
Homma hoituu juuri samalla tavalla kuin Willan labraan mennessä. Nettivaraus on paras, jos se on käytössäsi ja osaat sitä käyttää. Voit mennä jonoonkin jos haluat katsella kun ajan varanneet menevät ennen sinua. Kokemuksesta tiedän, että Willassa jonotus kestää, mutta sairaalalla huomattavasti vähemmän. Willan etu on ilmainen pysäköinti lämpimässä hallissa.
Kiitos hyvistä vinkeistä, terv aloittaja..
HUS Willan ainoa etu on juuri tuo pysäköintipaikan saaminen, koska Sairaalanmäen kohdalla se pitkälle iltapäivään on tehty hankalaksi. Willassa saa samaan hintaan kuunnella vuoronumerojärjestelmän "kirkonkelloja" ihan kyllästymiseen asti. Välillä kaipaa Sandeliininkadun kävelymatkan päässä ollutta kohdetta, mutta onneksi labrakäynnit tässä vähentyivätkin.