Usa Venäjän tossun alla

Ei olisi ikinä voinut uskoa että tämäkin päivä nähdään.
25363
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Usa ei ole Venäjän tossun alla vaan saappaan alla

1Äänestä
  • Länsi on Kiovan saappaan ja tossun alla

    Äänestä

  • Kapitaali-imperiumin toimintaa puhtaimmillaan, vain raha ja voima ratkaisee $.

    Äänestä

Oi niitä aikoja Oi niitä aikoja…..

Äänestä
  • Ja tämä on ihan jenkkien oma aikaan saannos. Mutta ovat aina olleet niin s**ta*an tyhmiä että eivät tätä aikoinaan tajunneet (johtuuko siitä että ovat Euroopasta lähtöisin ?).

    Äänestä

Hyväksytään että Usa on Venäjän saappaan alla mutta Venäjä on Kiinan Keisarin tossun alla joka ratsastaa valkealla ratsullaan.

1Äänestä

Aiheuttaako peppukipua?

Äänestä

Kukapa sitä ei olisi ollut venäläisen tussun alla.

Äänestä
  • Moraalitonta.

    Äänestä

Ei Putin yksinään pysty pitämään Usata yksin tossun alla.Siinä on oltava iso organisaatio ja paljon vaikutusvaltaista porukkaa ympäri maailmaa jos tuohon pystyy eli laittamaan Usa tossun alle.

Äänestä
  • Eihän kyse olekaan USA:n tossun alle laittamisesta vaan USA:n presidentinhallinon tossun alle laittamisesta. Tuohon riittää kun Trump ja hänen lähimmät päättäjät jotka nyt johtavat maata ovat myyneet itsensä. Muut voidaan heittää katolta kuten Venäjällä ja nythän USA:n virkamiehiä jo heitellään ulos hallinnosta.

    2Äänestä

Ja Suomi on jenkkien tossun alla. Sale kävi Joe-sedän sylissä istumassa ja osti 10mrd ameriikan rautaa. Repikää siitä huumorit

Äänestä
  • Presidentti ei osta kuin kalsareita. Hänellä ei ole päätösvaltaa asehankinnoissa. Venäjällä toki on kaikki valta, mutta Suomessa ei mitään.

    Äänestä

Euroopan on herättävä

Äänestä
  • Eurooppa on myynyt sielunsa Yhdysvalloille ja eikä sillä ole enään mitään järkevää suuntaa... Tyhjänpäiväisiä kokouksia ja samoja typeriä päätöksiä. Ukrainan suhteen ruohonjuuritasolla tästä kärsivät eniten ukrainalaismiehet, jotka eivät enään haluaisi sotia ja joita väännetään väkisin rintamalle.

    https://youtu.be/KXhC8WREVKM?t=87

    Äänestä

Venäläiset hoksasivat jo 1980-luvulla mikä Trump on miehiään. Usalaiset eivät vieläkään.

2Äänestä

Trump syöksee Yhdysvallat pitkäaikaiseen taantumaan ? se lienee tuolle kommunismia ja diktatuuria ihannoivalle nykyiselle hallinnolle ihan oikein. Sitä saa mitä tilaa, sääliksi käy jenkkejä. Toivottavasti sieltä joskus vielä nousee joku oikeasti demokratiaa ja ihmisoikeuksia kunnioittava hallinto......vai onko sitten jo liian myöhäistä. ?

1Äänestä

Kyllä se siitä oikenee. Mutta kunnioitus USA:aa kohtaan romahtaa. Putinin juoksupoika on ollut kaikkien sijoitusten arvoinen.

1Äänestä

Trump tekee mitä Putin käskee.

1Äänestä

Nyt loppui Yhdysvaltojen tuki Ukrainalle
Voi hyvää päivää

Äänestä

USA on täydelllisesti häväisty trumpin toimesta ...

1Äänestä
  • muskin teslat saa laittaa romukoppaan

    Äänestä

  • Ukraina on täydellisesti häväisty zelen toimesta...

    Äänestä

putin hallitsee maapalloa...

Äänestä

Länsimaiden tuki Ukrainalle ei voi jatkua loputtomiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei olisi ikinä voinut uskoa että tämäkin päivä nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu