Siis lainaa. Mitä tekee Suomen junttihallitus? Noh, nostelee veroja, sekä asiakasmaksuja samalla karsiten jopa välttämättömistä palveluista.
Sen päälle ennätysvelat ja lahjoitetaan rahat toisten maiden sotiin.
Voiko epäisänmaallisempaa tuhohallitusta ollakkaan. Oikeistolaiset ovat aina tuhonneet Suomea ja hyvinvointia. Sen päälle aina, siis ihan aina ovat aiheuttaneet laman.
Junttioikeisto ei vain osaa.
Sen päälle ennätysvelat ja lahjoitetaan rahat toisten maiden sotiin.
Voiko epäisänmaallisempaa tuhohallitusta ollakkaan. Oikeistolaiset ovat aina tuhonneet Suomea ja hyvinvointia. Sen päälle aina, siis ihan aina ovat aiheuttaneet laman.
Junttioikeisto ei vain osaa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Britannia on moraaliton näin vain jatkaa Ukrainan kansan kärsimyksiä 2- 3 kuukaudella lisää.
Kyllä. Tukeminen= lisää ukrainan uhreja
Suomen sosiaaliturvaa leikattiin juuri 10%, EU-tiltujen sotaretken rahoittamiseksi, sekä kokoomuksen pankkitilin kasvattamiseksi.
Vain maanpetturi äänestää ensi kuun vaaleissa kokoomusta tai persuja.
Ukrainan pressa on monta vuotta matkustellu ja ruinannu rahaa ei mitään rauhaa rahaa tulee tyhmiltä.
Näyttelijä vetää rooliaan, asussaan käsi ojossa kerjäten.
Rauha tarkoittaisi uusia vaaleja. Tuskin haluavat sitä!
Stubb ja Orpo vannoivat vankkumatonta tukea Ukrainan AZOV terroristien johtajille niin kauan ja pajlon kuin tarvitasn.
Suomen kansalta on leikattava että rahaa riittää Ukrainaan.
Britaniassa on niitä Venäläisiä varoja, joiden tuottoja vastaan voi ottaa lainaa. Ei Suomi voi turvautua sellaisiin rahoihin, jotka ovat muiden hallussa.
Typeryyttä Antaa ilmaiseksi!!!!
Se Kaikki, pois Omalta Kansalta!!!
Siksi, YhdysvaltojenTrumbbikin, haluaa omansa takaisin!
Ukrainan pitäisi maksaa Kaikille Takaisin!
Myös täällä olevien kulut.
Zekenzky itse päätti jatkaa sotaa. Joten kulut kuuluu heille, ja uhrimäärien lisääntyminenkin hänen valinta. Kun ei rauhaa halunnut, jo ensimmäisillä viikoilla siihen oli mahdollisuys.
Sota ei ollut yllätys. Kyllä presidentti olisi voinut sen diblomatialla/ sovitteluin estää. Mutta, valitsi Borisin ja Bidenin tukemalla uhoamaan lähdön, joka johti järkyttäviin uhrimääriin ukrainassa!