Uskovaisena ajattelen kauhulla, että mitäs jos ateistit ovatkin oikeassa, eikä Jumalaa ole. Olenko aivan turhaan sätkinyt selälläni lattialla ja höpissyt siansaksaa saamatta siitä palkinnoksi ikieloa ihanuudessa?
Hirvittää kamalasti!
Anonyymi-ap
33224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Hirvittää kamalasti hellareitten sätkimiset, sehän on parkisonin tauti.
Ei minulla mitään tautia ole, sillä Herra pitää omistaan huolen.
Jumala ei tunne yhtään eksyttäjä hellareita!
Tunnet Jumalan siis hyvin, koska tiedät, mitä hän tuntee ja mitä ei.
Kyllähän uskovaiset tietävät, mitä heidän jumalansa tuntee ja ajattelee, koska he ovat itse luoneet jumalansa.
Tarkalleen ottaen jumalia on yhtä monta kuin uskovaisia...
Ne kerrotaan Raamatussa!
Arveluttaako sinua vanhurskas elämäsi?🥳
Kysyin Jumalalta, oletko sinä siellä, eikä hän vastannut mitään.
Sinun taajuudessa on vastassa saatana!
Saatana on Jumalan toinen minä!
Saatana myös sinun henkesi kanssa!
Tuo loveenlankeaminen oli tyypillistä taikauskoisten noitatohtoreiden uskonnollisuutta esim. aikoinaan läntisessä(?) Afrikassa. Tätä eurooppalaiset lähetyssaarnaajat lähtivät Afrikkaan kitkemään.
Nyt noitatohtorit ovat kostamassa ja levittävät sitä uudestaan Amerikasta käsin. Afrikasta kotoisin olleet orjiksi tuodut mustat toivat tämän uskontonsa mukanaan Amerikan puuvillapelloille ja siellä se sekaantui kristinuskoon. Nyt tämä leviää Amerikasta Eurooppaan ja muualle.
Loveen on ihana langeta. Vaikka Jeesus ei tulisikaan, niin minä sentään tulen.
Raamattua lukemaan välillä!
Homous on Jumalalle kauhistus
Älä sitten homoile Jumalasi kanssa!
Saatana on saanut ateistit homoilemaan!
Pitäis sinun uskovaisena tietää onko Jumalaa olemassa. Minä en ole erityisen uskovainen silti minulla on kokemus, että korkeampivoima on.
Millä suureilla se korkeampi voima ilmaistaan? Watteina vai hevosvoimina?
Virtaa, oli vanha helluntailainen termi. Olettaisin, että ampeereina, tosin en tiedä tehdäänkö niitä aivosähkötutkimuksia asian kokijoille. Virran voimakkuus havainnoidaan lähinnä lähinnä sätkimisenä ja huudon voimakkuutena.
Mitä on luotu, on vahva todiste jumalasta
Jumala ei ole ikinä luonut lunta meillä.
Olkaa kiltimpi, niin saatte lunta!
Sätkivänä kuulut extreme powertrip uskoviin. Siis pieneen vähemmistöön joilla on kehollinen tanssi
Yksi osa suurta sisäistä tunnetta. Tämä on este ymmärtää ateismia ja samalla suuri lahja miten uskoa voi toteuttaa ja ilmaista. Syvä meditatiivinen tila.
Huuhaata!
God Works Mysterious Ways.
Jon af Granada documents series. 1. 2. 3. 4.
- Metsien elämää, kehitystä, legendoja ;
https://youtu.be/JXQ92ZqB2cU?si=Jnqftl9_L4iztnuq
Tai entä jos muslimit tai hindut tai budhalaiset jne ovat oikeassa? Kristitty kuolee eikä kohtaakkaan Pietaria taivaan portilla, vaan vastassa on joku nelikätinen hindujumala höpisemässä mantrojaan?
Se vasta hirveää olisikin, jos vastassa olisi ihan väärä jumala!!! Sittenhän olisi ihan turhaan uskonut koko ikänsä johonkin keksittyyn juttuun!!!
Näin koomisena uskovana. Minulle nauruherätys kokous
olisi kokemus. Tarttuuko nauru kuten haukotus tarttuu.
Tosiasiassa me ihmiset olemme erilaisia herkkyydeltään.
Siksi on myös sätkimisen kaltaista käytäntöä. Onpa käynyt niin että orkesterin jäsen soittaja on vaipunut hurmokseen kesken esityksen. Tämä usassa
Nauru lyhentää ikää, sillä ennen naurua ihmisen ikä oli hiukan pidempi kuin naurun jälkeen. Monet ovat myös kuolleet nauruun, joten se on hyvin vaarallista.
K: Mikä on helluntailainen keksintö?
V: Etälamautin. Se oli helluntailaisilla käytössä kauan ennen kuin poliisi otti sen käyttöön.
Myös lätäemätin on ollut helluntailaisilla ahkerassa käytössä.
Ei hellareilta saa!
Sinä selvität totuuden helposti , eli lainaa uskonkirkoltasi miljoona ja lupaa maksaa kuoltuasi kaiken jeesukselle korkoineen takaisin niin lainaavatko 🤣🤣🤣