Minusta Zeleltä tahditonta marssia villapaita päällä esittelemään sotavankien kuvia. Kyllä jenkit tietää sotavankien kohtelusta eiittävästi. Minusta väärä tapa lähestyä jenkkejä. Ei tuollainen amerikkalaisiin vetoa. Pitää iskeä amerikkalaisuuden ytimeen jos vaikutust haluaa tehdä.
Miksi Zele esitteli sotavankien kuvia ?
Anonyymi-ap
16226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Putin menee puku päällä ovaaliin huoneeseen uudelle etätyöpisteelleen. Suoraan amerikkalaisuuden ytimeen.
Sotavankien kohtalo on aina kaamea kaikissa maissa myös Ukrainassa.
Valkoinen Suomikin piti 1918 sodan vankeja tosi kurjissa oloissa teloittaen heitä päivittäin. Neuvostoliiton sotilaita oli tosi kurjissa Suomalaisten vankeina keskitysleireillä 1940 tienoilla, jos ei ollut Suomalaistenkaan tilanne kaksinen Neukkulassa.
Iskeekö Trumpin dobermanit saudi miesten mekkoihin kun tulevat ovaali huoneeseen vierailulle. Trumppihan vihaa transuja.
näin tulee kaikisra miljaatdöödejä kun pasnkit määerättävä sntsmswsn miljsrdejs lainssa ilmsan mitään tswkuits kun velka on cvslsllisuus nukyään kuin UU(krsins, mitä enemmän velkss siträ eikkssampi olwetkin
Ja sama suomeksi, kitooos.
Uskoi, että Trump ei tiedä sodasta mitään.
Seuraavalla kerralla Zeleeni esittelee postimerkit ja värityskirjansa ... joista toinen on kiireitten vuoksi pahasti kesken.
Juuri näin Trumppi ei lue mitään, ei ole kiinnostunut mistään muusta kuin amerikkalaisesta jalkapallosta ja golfin lisäksi vähän jääkiekosta. Suihkuseurapiirinaiset kääntävät tämän vanhan elostelijan pään, mikään muu on nou nou. Trumppi ei ole yhtään kertaa edes käynyt Ukrainassa. Tällaiselle hamppareilla ja kokiksella käyvälle pintaliitäjälle on parempi näyttää kuvia kuin pikkulapselle, kun ei muuten huomiota asiaan saa.
En ole minäkään Ukrainassa käynyt - sitä vastoin useissa muissa maissa kyllä.
Presidentti Trumpilla on avustajakuntaa ketkä kertovat sen mitä presidentti ei tiedä. Siitä se vierailu alkaa - valmistautumisella siihen.
Winston Churchill kävi Rooseveltin vieraana Valkoisessa talossa pukeutuneena työhaalariin. Ei mitaleita, ei kunniamerkkejä.
Silloin ei ollutkaan ökyrikasta ja moisesta pöyristyvää MAGA-väkeä. Eikä persuja.
Zelenski on kolmen sotavuoden aikana tavannut kymmeniä valtionpäämiehiä, päättäjiä ja vastaavia. Ainoastaan Trump ja hännystelijänsä ovat puuttuneet vaatetukseensa.
Vaatetus kertoo myös tavoista ja kunnioituksesta - Zeleenillä ei ole kumpiakaan.
Eipä tunnu MAGAlaisia häiritsevän se että Elon Musk otattaa itsestään jatkuvasti kuvia Valkoisessa talossa pukeutuneena kamppeisiin, joita yleensä nähdään räppäreiden yllä.
"Raha ratkaisee,se mittaa syvyyden,myös kumarruksen".. ,Trump ei uskalla heittää muskelia pellolle, joka rahoitti trumpin vaalikampanjan.
Korrektit japanilaiset eivät sanallakaan puuttuneet Zelenskin pukeutumiseen kun hän kävi tapaamassa Japanin pääministeriä Fumio Kishidaa.
Sivumennen, Kioton yliopiston valmistujaisjuhliin eräs opiskelija pukeutui samanlaiseen puseroon kuin Zelenski häntä kunnioittaakseen.
Halveksi normeja ..