Järjetöntä että tänne synnytään vaan kuolemaa varten.
Järjetöntä
12
234
Vastaukset
Ei toki. Peräilmaa päästelemään tänne synnytään. Ja lopuksi sitten Peräilma pelastaa kadotukselta. Voin paljastaa, että ei iäisyydessä harppua soitella, vaan lasketaan pilven lonkalla Peräilmaa.
- Anonyymi
Kun sinä kookoo5 tiedät nämä asiat aina psremmin, niin mikä on mielestäsi totuus ja elämän tarkoitus? Ilman saivartelua.
Anonyymi kirjoitti:
Kun sinä kookoo5 tiedät nämä asiat aina psremmin, niin mikä on mielestäsi totuus ja elämän tarkoitus? Ilman saivartelua.
Peräilmassa on kaikki. Ilman Peräilmaa ei ole mitään. Siinä koko Totuus ja tarkoitus.
- Anonyymi
Jos näin on, minkäpä sille voi. Ei se ole mikään todiste, että tuntuuko jokin asia järkevältä. Todistusaineisto ratkaisee.
Joskus todistajatkin voivat perustella asiaa niin, että ei olisi järkevää, että muutaman kymmenen vuoden elämä olisi ainoa mitä ihmiselle on tarjolla. Ei se kuitenkaan todista mitään.- Anonyymi
Vatiotorniseuran mielestä on järkevää, että tänne tullaan kokoamaan rahaa vartiotornikaupustelulla, jotka sitten talletetaan tuon seuran sijoitusyhtiöön Irlantiin.
Koska maailmanloppu on niin pian. - Anonyymi
Dinosaurukset ja mammutit ovat olleet olemassa. Luurankoja on löydetty.
- Anonyymi
Jehovan todistajat eivät saisi sanoa enempää, kuin on kirjoitettu Raamatussa. Sanotaanhan Raamatussakin, että ei yli sen, mitä kirjoitettu on. Usein Jehovan todistajat antavat mielikuvituksen laukata.
- Anonyymi
Mistä puuttuvat mielestäsi todisteet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä puuttuvat mielestäsi todisteet?
Siltä, että olisi jotain tämän ajallisen, korkeintaan muutaman kymmenen vuoden elämän jälkeen.
- Anonyymi
Järjetöntä on jumalatTomuus!
- Anonyymi
Anonyymi-ap 2025-03-02 08:30:43
" Järjetöntä että tänne synnytään vaan kuolemaa varten. "
Niin, vartiotorniseuran kirja Lapset (vuodelta 1942) neuvoi jättämään lasten hankkimisen Harmagedonin jälkeiseen aikaan.
Noudatathan sinäkin tuota neuvoa, ja otat valtakunnansalilla puheeksi, että muutkin noudattavat. - Anonyymi
Jaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405906
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212850- 1412723
- 222214
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 741380
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä121161Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101102- 52988
- 86947