Trump ryssi Ukrainan mineraalien biljoonasopimuksen.

Anonyymi-ap

Edes venäläiset itse eivät olisi pystyneet yhtä pahasti ryssimään kuin businessman Trump. Tilaisuuden aluksi Trump kertoi kuinka suuresta ja merkittävästä sopimuksesta on kyse USan kannalta, jolta puuttuu vataavat maamineraalit. Sen jälkeen hermo ei pitänyt, kun taalan kuvat kiiluivat silmissä vaan alkoi valehtelemaan kauppakumppanille ja vieläpä muka ripittämään tätä.

En kehtaisi kehua businesstaitojani moisen ryssimisen jälkeen. USA kouluissa tullaan opettamaan ja kertomaan seuraavat 200 v kuinka Ukrainan mineraalit olisivat heidän ilman idiootti presidentti Trumpin sekä varapresidentti Vancen ryssimisiä.

14

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkäs teet kun taidot puuttuvat.

    • Anonyymi

      Trump tekee kauppoja vain heikompiensa kanssa. Hän on tottunut siihen, että vastapeluri on alakynnessä. Nyt vaan sattui niin, että vastapeluri ei suostunut potkittavaksi, eikä sietänyt näiden jenkkiapinoiden valheita.
      Voin nähdä sieluni silmin, kuinka Britannia ja EU maat auttavat Ukrainaa ja väsyttävät Venäjän. Lopulta Putin joutuu suostumaan neuvotteluihin ilman Trumpia.
      Sitten Britannia ja EU tekevät Ukrainan kanssa sopimuksen noista mineraalivaroista, ja Trump jää ilman.

    • Anonyymi

      Diilimies ei osannut viedä loppuun diiliä, vaikka se oli valmiiksi pedattu. Trump tyri todella elämänsä diilin.

    • Anonyymi

      Aloittaja lienee miljardööri, kuten Trump.
      Älä huoli, tule kanssani Hurstin leipäjonoon Hesarille, siellä voidaan yhdessä haukkua ja neuvoa maailman mahtavimpia miehiä, kuten Trump, Vance, Putin, Xi, jne.
      Kyä kyä ne kuuntelevat ja tottelevat meitä, ja maailma kulkee Suoli24n käskyillä.

      T: Rauno, 19v luuseri + sivari

      P.S. Tällä viikolla Hesarilla ananassäilykkeitä tarjolla.

      • Anonyymi

        No, luuseri, entä sitten?


      • Anonyymi

        Ala itseopiskelemaan, rupee harrastamaan jotain ja hio siitä ammatti itsellesi, ala näyttelijäksi, esiintyjäksi, ala vetämään "Luuseri-Rauno" roolia, sinusta tulee TV-tähti! 🙄Eiks' tuukki?!


    • Anonyymi

      No mutta, monilla ei taida olla tiedossa, että edellinen "tyrijä" oli Biden, jolle Zelenskyi tarjosi Ukrainan luonnonvaroja, mutta Biden kieltäytyi silloin tarjouksesta.

      Asia on nyt esillä ainakin toista kertaa?

    • Anonyymi

      Todellakin!!!
      Sehän meni juuri noin!!!
      Trump möhli hyvän sopimuksen ja jäi nuolemaan näppejään!!!

    • Anonyymi

      Diilimies Trump on tuhlannut ja ryssinyt isovanhemmiltaan perimänsä miljardiomaisuuden. Jos hän on siihen pystynyt, niin ei häntä voida pitää edes kohtalaisena businessmiehen. Sukarit, Kolmoset jne. suomalaiset nollavarallisuudesta lähteneet liikemiehet ovat paljon kyvykkäämpiä. Trump todettiin jo ajat sitten pelkäksi varattomaksi veronkiertäjää kuplaksi

      Trump on pelkkä öykkääri, eikä eroa käytöksellään venäläisistä valtionomaisuuden ryöstäjistä mitenkään.

    • Anonyymi

      Zelenski tyri takkiauki pahasti!
      Trumbissa miestä!

      • Anonyymi

        Mulla rupee ståndaan, kun Trump kehuu Putinia, ja laittaa Kiovan juutalaiskoomikon sille kuuluvaan maakuoppaan.

        Kunnia Trumpille, Putinille, ja kansoillensa.
        Ukrainalaisten pitäisi nyt ryhdistäytyä, vetää koomikko lyhtytolppaan nilkoistaan roikkumaan, ja hoitaa asiat kuntoon Venäjän ja EUn kanssa. Rauhanomaisesti.

        Huh huh.

        Moskovan trolli


    • Anonyymi

      Trump on tyypillinen seniili dementoitunut vanha ukko, joka kertoo kuinka hän olisi tehnyt sitä ja tätä, jos hän olisi ollut vallassa. Mutta kun ei ollut ja miksei ollut. Sen vuoksi, kun kyvyt eivät riittäneet. Trump myös suurentelee ja toistelee mitättömiä saavutuksiaan ja omiin omiksi muiden ansiot. Tosiasiassa Trump on peeaa miljardiveloissa elävä kupla ja suuri bluffi.

      Nyt viime perjantai katastrofin jälkeen Trumpin klaani yrittää putsata jälkiä oikein joukolla ja siirtää aihe muualle kuten uhkaukselle Natosta ja YK’sta eroamiseen, Trumpin kuva saamiseksi seteliin jne. Seniilistä ukosta yritetään pikavauhtia luoda USA ’han kaikki voivaa Putinia. Kiire on kova, kun ei tiedetä, mitä se ensiviikolla päästelee suuntansa ulos vai päästeleekö yhtikäs mitään.

    • Anonyymi

      Trump varmaan ehti unohtaa Ovaalihuoneessa, miksi Zelenskyi oli paikalla ja kuka hän ylipäätään oli. Diiliman unohti diilinsä.

      • Anonyymi

        Taisit itse unohtaa, että dementikko oli edellinen pressa Biden. Tosta se Alzheimer alkaa. Voimia omaisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe