Oliko taas matulla klappia ratissa.

"Auto ajoi väkijoukkoon Saksan Mannheimissa."

Ai anteeksi se olikin auto kun ajoi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011071647.html
13226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nämä on tosi pahoja asioita, tällaista ei saisi tapahtua. Inho maahanmuuttajia kohtaan lisääntyy koko euroopassa, onko ihme?

Äänestä
  • Ihmisen elämä on ainutkertainen ja mittaamattoman arvokas, ja sitten joku tuntematon ottaa hommakseen tappaa viattomia ihmisiä. Sitä on mahdottoman vaikea käsittää..

    Miten sekaisin pitää olla, että tulee tuollaista edes mieleen? Onko niin pahasti pettynyt maahan, josta saa kaiken tarvittavan?

    Äänestä

Mitenkähän suomen punikki media kuten yle kertoo asiasta

Viimeksi kun oli samanlainen niin ylen punatulkku anna karisma ihaili kun saksan on niin monikulttuurinen että 40 % asukkaista oli maahanmuuttajia

Äänestä

Jännää Ramadan aikaa

Äänestä
  • Rämädäänin kunniaksi. Eikä tämä ole vitsi, se uskonnollisuus aikuisen oikeasti edellyttää listimään vääräuskoisia jos tosiuskovainen meinaa olla. Ja paratiisiin päästä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Rämädäänin kunniaksi. Eikä tämä ole vitsi, se uskonnollisuus aikuisen oikeasti edellyttää listimään vääräuskoisia jos tosiuskovainen meinaa olla. Ja paratiisiin päästä.

    Vastuuseen pitäisi laittaa ne jotka näitä "hädänalaisia" tänne on ottaneet? Kumma että kansliapäällikkö tiesi kaikkien taustat, mutta silti pääsi tappajia livahtamaan joukkoon?

    Äänestä

Mies olisi tarvinnut vain uudet tennarit.

T. Jussuf (se sama)

Äänestä

ALLAAAAHIN ohjaustehostin…

Äänestä

Hyvin vaiettu sittemmin ei ole kuulunut mitään.

Äänestä
  • Hysttre

    Äänestä

  • Hajj Ali Ayman?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Hajj Ali Ayman?

    Onko tuo ollut taksihommissa joskus?

    Äänestä

ja lisää tulee

Al-Qaeda calls Ramadan ‘the month of jihad,’ encourages Muslims to carry out jihad massacres

“Al-Qaeda’s Global Islamic Media Front (GIMF) Congratulates Muslims On Ramadan, Calling It ‘Month Of Jihad’ And Symbol Of Islam’s Truth,” MEMRI, March 2, 2025:

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Auto ajoi väkijoukkoon Saksan Mannheimissa."

Ai anteeksi se olikin auto kun ajoi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011071647.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu