Tämähän tarkoittaa että dollarin arvo syöksyy alaspäin 75%!
Trump haluaa naamansa seteliin?
Anonyymi-ap
17180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ensin Nebukadnessarin kultapatsas Gazaan ja nyt pärstä seteliin? Hyvin vaatimaton mies..
Tuossa taas yksi hyvä syy pudottaa yhdysvaltain dollari pois reservivaluutan asemastaa.
Hyvinkö taalalla pyyhkii peräpään?
On hullulla halut.
USA'n muutos näkyy kohta monessa - kuva setelissä on yksi kunnianosoitus.
Kyllä minua harmittaa, kun USA on Trumpin johdolla nyt siirtymässä ja jo siirtynytkin pois länsimaisia arvoja, demokratiaa, demokraattisia vapauksia, rauhaa, ihmisoikeuksia,, jne arvostavasta valtiosta kohti diktatuurien arvoja, sotia, kansojen alistamista, omien kansalaisten oikeuksien piiristä pelon ilmapiiriin.
Trump ihailee Putinin Venäjää, Kimin Pohjois-Koreaa ja vastaavanlaisia yhteiskuntia.
Todella harmillista. Täytyy vain toivoa usalaisten puolesta, että heidän demokratiansa ja yhteiskuntansa kestää seuraavat nelisen vuotta. Ja tietysti, ettei Trump aiheuta ystäviensä Putinin ja Kimin kanssa kolmatta masilmansotaa. Ei vapaa ja sivistynyt maailma siinä olisi vahvoilla, kun vastassa olisi Trumpin USA Venäjä Pohjois-Korea.
Toisaalta en vielä ole suostuvainen uskomaan, että Trump saisi oman maansa kansalaiset hyväksymään Putinin ja Kimin tavoitteet vapaan ja sivistyneen maailman tuhoamiseksi. En, vaikka pahalta juuri nyt näyttääkin.
Mistä hitosta kunniaa pitäisi osoittaa jätkälle joka ajaa USA.n nurin?
Tumpilla on omat perseennuolijansa. USA:n laki kieltää elossa olevan henkilön kuvan painamisen valuuttaan ja syystä.
Olisi nolo, jos maailmalla kiertäisi 250 dollarin seteli Trumpin kuvalla varustettuna ja ukko paljastuisi vaikkapa pedofiiliksi.
Älähän nyt vähättele. Kyllä setelin pitää olla vähintään 5000 dollaria mihin Trump kelpuuttaa kuvansa.
Veskipaperiin mieluummin.
Mutta ei sitä ostaisi kuin suurimmat Trump-fanit.
Jaahas.Tuli sitten taas keksittyä älykäs aloitus?
Trump ja kaverinsa ovat täysin Venäjän hallinnassa ei olisi tätäkään uskonut mutta totta se nyt on Trump puuhaan kaasuputken avaamista Venäjän kanssa Eurooppaan josta saisi mittavat tulot Trumpille millään muulla kuin rahalla ei ole väliä
Trumpin hyvä ja läheinen ystävä Moskovasta on lähestynyt tässä asiassa Trumpia.
Vladimir Putin on ehdottanut että Trumpin kasvokuva painetaan uusiin 100 ruplan seteleihin.
Meemiseteli, missä Trump kätyrinsä kanssa tylyttää Zelenskyä.
Setelikantaan esitetään 35 euron seteliä ja siihen Stubin kuvaa.
Eikös 1 ja 2 euron kolikkoa muutetakaan seteleiksi?