Trump sanoo, että hänen hallintonsa on saavuttanut 43 päivässä enemmän kuin useimmat hallinnot ovat saavuttaneet neljässä tai kahdeksassa vuodessa.
Trump on periaatteessa ihan oikeassa hän vain ei maininnut että kaikki saavutukset mitä hän on saavuttanut on negatiivisia ja häpeällisiä asioita USA;n kannalta ja viemässä USA:lta kaiken kunnioituksen vapaan maailman silmissä ja 80 vuotta rakennetut tärkeät liittolaissuhteet USA on siis menettänyt 43 päivässä Tumpin sekoilujen vuoksi vapaan maailman johtajan arvovallan ja siitä on tullut maailmassa halveksituimpien diktatuurien kumppani .
kykeneekö trumppi tuhoamaan USA:n tulevaisuuden yhtä nopeasti kuin putin tuhosi venäjän tulevaisuuden ja mitä sanoo USA:n kansa onko yhtä lammasmainen kuin rys...sä se on mielenkiintoista nähdä
Trump on periaatteessa ihan oikeassa hän vain ei maininnut että kaikki saavutukset mitä hän on saavuttanut on negatiivisia ja häpeällisiä asioita USA;n kannalta ja viemässä USA:lta kaiken kunnioituksen vapaan maailman silmissä ja 80 vuotta rakennetut tärkeät liittolaissuhteet USA on siis menettänyt 43 päivässä Tumpin sekoilujen vuoksi vapaan maailman johtajan arvovallan ja siitä on tullut maailmassa halveksituimpien diktatuurien kumppani .
kykeneekö trumppi tuhoamaan USA:n tulevaisuuden yhtä nopeasti kuin putin tuhosi venäjän tulevaisuuden ja mitä sanoo USA:n kansa onko yhtä lammasmainen kuin rys...sä se on mielenkiintoista nähdä
Vastaukset 17
Vanhimmat
Trump toimii mahdollisimman tehokkaasti miellyttääkseen Putinia. Putinin tulisi jotenkin osoittaa kunnioitusta Yhdysvaltoja kohtaan .
Uskaltaako Trump ja Vance vaatia Putinilta kiitollisuutta vai onko Yhdysvaltojen kerjättävä vielä lisää arvostusta ja kunnioitusta Putinilta ?
Trump on jotenkin putinin näpeissä tiedä sitten miten .
Aika hurjalta tuntuu että Trump julkisesti tuosta vaan puheessaan uhkaa pitkäaikaista liittolaistaan Tanskaa heidän alueidensa liittämisellä Amerikkaan tämä uhkailu on täysin käsittämätöntä ja alkaa muistuttamaan putinin panssarivaunu diplomatiaa ja valloitussotia naapurimaissaan .
Kanadakin täysin ihmeissään läheisimmän kumppaninsa sekoamisesta ja selkään puukotuksesta
– Yhdysvallat käynnisti kauppasodan Kanadaa, sen lähintä kumppania, ystävää ja liittolaistaan vastaan, Trudeau sanoi.
– Samaan aikaan he puhuvat positiivisesti yhteistyöstä Venäjän kanssa, tyynnytellen Vladimir Putinia, joka on valehteleva, murhaaja diktaattori. Saa tämä nyt käymään järkeen, Trudeau jatkoi.
Trump tuhoaa USA:n suhteet kaikkialle liittolaisiinsa tekeekö trump tämän tyhmyyttään vai onko taustalla joku tavoite ...hyvin tämä ei kuitenkaan tule päättymään jos trumpin hallinto saa jatkaa sekoilujaan ja maansa häpäisyä .
Narsistithan yrittää aina pomoille mielistellä kaikilla keinoilla saavutaakseen lisää omaa suosiotaan niille,ihan tyypillistä narsisteille.
Venäjän armeijalla olisi oikeastaan yksi järkevä kohde . Puuttin apinahäkkiin ja kansainvälisen oikeuden eteen.
Trumpille voisi usa n armeija tehdä samoin.
"Eikö covid-19 piikillä aiheutettu ...."
Sitten täällä pyörii jaloissa tällaisia kaheleita hörhöjä
No ainakin riitoja on saanut eniten aikaan.
Trumpin mielestä tuolla Ukrainassa käydään sisällis-sotaa,ukko on ihan kuutamolla!
Joo ja venäjällä asuu ihmis tap-pajat elikkä tämä rotu ikuisuuttaan..
JALOSTETTUT ROTUISAT JOTKA VOITONPÄIVÄÄ PITÄVÄT RIEMUNAAN
Ei tuo pelle kauan tule kehumaan itseään,USA:ssa ei ole totuttu tuommoiseen diktatuuriin.ne on muualtakin likvitoitu!pelle kehuu saavutuksilla mitkä ei ole vielä edes toteutunu,pelkkiä ehdotuksia tähän asti.kiristämällä yrittää saada sopimuksia itselleen. Mutta monihan haksahtaa helposti nuitten saarnamiesten höpötyksiin,hyvin yleistä Amerikassa joka on nyt levinnyt muuallekkin.jos ei muu auta niin otetaan tuo Jumala mukaan puheeseen,perkele mitä paskaa!!
Tumpputrumppi on komiasti vetänyt vihkoon aivan kaiken mihin on koskenut. Ensimäinen valtionpäämies, joka on valittu toimeensa suoraan pöpilän suljetulta osastolta. Historiaan mies tulee jäämään aivan omana lukunaan, eri syistä tosin, kuin mitä itse ja Musk- puudeli kuvittelevat🫤
Vatipäät äänesti Trumpin. Lampaita löytyy kaikista maista.
Muskille voimistelurenkaat ja kiipeilyköysi Valkoiseen taloon.
Mies tarvitsee roikkua ja riekkua ......
Vancelle oma meikkipöytä ja lasten kehto jossa voi päiväunilla tutipullosta imaista pomon suosimaa kevyt kokista.
Huomenna oranssi vanhus kyselee lehdistöltä taas mitä tänään puheessaan puhui ja ihmettelee taas idiootin näköisenä "sanoinko niin "
kuulostaa huvittavalle tuo "vapaa maailma" hokema.
Republikaanit kuvitteli äänestäessään,että Trumpista löytyy jotain neroutta
...No..tulee hyvin pohjustamaan Putinin diktatuuria uusiin hyökkäyksiin ja saa maansa talouden sekasortoiseen tilaan.
Trump on yksinkertainen vanhus, jolta kaikkiin ongelmiin löytyy mielestään yksinkertainen ratkaisu.