Trumppi ja hänen kannattajansa on vielä Räsästäkin tehokkaampia mannekiineja kiihkouskovaisuuden rumille kasvoille.
Hillukoot nyt aikansa. Mitä kovempaa meteliä pitävät ja mitä älyttömämmäksi heidän meno etenee niin sitä kovempi rysäys tulee heitä odottamaan. 10 vuotta eteenpäin eikä kukaan edes kehtaa tunnustaa kannattaneensa Trumppia.
Jatkossa olisi hyvä varmistaa vaali- ja äänestyskelpoisuus älykkyystestilla. Jos kansalaisen äo on pienempi kuin kengännumero, kuten Trumpin äänestäjillä on, ei äänioikeutta heru.
Trumpismi tulee johtamaan kiihkouskovaisuuden alasajoon
11
131
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä nyt on erikoinen tilanne koska Trump vetää kuitenkin rauhansopimuksen. Vaikka on muuten kovastikin arvosteltu. Kova luokittelemaan ja kyllä. Valehtelee liioittelee. Ehkä tiedostamattaan. Nyt olisi rauha tärkein asia Euroopassa.
- Anonyymi
Putinia mielistelemällä ja häpeällisesti pakottamalla Ukraina rauhaan ei Eurooppaan pysyvää rauhaa tule. Se antaa vain Putinille aikaa valmistautua seuraavaan sotaan. Ja tulee väistämättä jos Ukraina pakotetaan häpeärauhaan eikä se turvallisuutta taata riittävän vahvasti.
Ei pidä unohtaa että seuraavana venäläisten kahmintalistalla on Baltian maat, Suomi, Moldova ja satelliittimaan status Serbialle, Unkarille ja Slovakialle. - Anonyymi
Rauh, se ei ole mahdollista, Trump vain hämmensi sitä lisää!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putinia mielistelemällä ja häpeällisesti pakottamalla Ukraina rauhaan ei Eurooppaan pysyvää rauhaa tule. Se antaa vain Putinille aikaa valmistautua seuraavaan sotaan. Ja tulee väistämättä jos Ukraina pakotetaan häpeärauhaan eikä se turvallisuutta taata riittävän vahvasti.
Ei pidä unohtaa että seuraavana venäläisten kahmintalistalla on Baltian maat, Suomi, Moldova ja satelliittimaan status Serbialle, Unkarille ja Slovakialle.Olet oikeassa!
Putin ei halua lusimaan
- Anonyymi
Kyllä älykkyydellä tosiaan pitäisi olla vaikutusta siihen, onko äänestäjä ollenkaan kelvollinen hoitamaan hänelle suodun vaativan tehtävän. Mutta toisaalta myös vaalitoimilautakunnalla pitäisi olla järkeä, millaisia pöllöpäitä laittaa ehdokkaiksi.
- Anonyymi
kumarsit varmasti aikanasi fentanyyli floydille ?
- Anonyymi
Ja sinä ilmeisesti suutelet innokkaasti Ketamiini-Muskin kenkiä ?
- Anonyymi
Trumpismi yhdistää fasistisen ajatusmaailman laitakristillisyyteen ja näyttää miten uskonnon voi valjastaa patologisen valehtelijan ja narsistin politiikan veturiksi. Ehkä tämä avaa joidenkin silmät uskontojen valuvioille.
- Anonyymi
Ihmiset ovat uskoneet messiaksiin aikojen alusta asti. Trump on vain viimeisin messiaanisen uskon palvontakohde. Niitä tulee ja menee.
On mielenkiintoista että juuri jenkkien raamattuvyöhykkeellä huomattava osa ihmisistä uskoo että elokuvien supersankareiden kaltaisia ihmisiä on olemassa. Uskovaisuus ilmiselvästi alentaa ihmisen kykyä erottaa fakta ja fiktio toisistaan.
- Anonyymi
Ehkä, mutta ei tosi kristillisyyttä.
Trump on lahkolainen! - Anonyymi
minä ateistina kannatan trumppia !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743002
- 712881
- 681842
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171699- 241667
- 261632
- 201620
- 481307
- 381283
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91279