Miten hävität esim. broilerista

jäljelle jäävät pienet luut?
17191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olen vienyt ne luut koirankakkapussissa aina vokin asukeille..

Äänestä

Roskiin heitin ainakin eilen, kun oli pirun Kariniemen Karppa jättänyt paistileikkeisiin luutakin. Reisipalojahan ne on, mutta yleensä luuttomia.

Äänestä
  • Vaihda paistileikkeet wingseihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vaihda paistileikkeet wingseihin.

    Olen tympääntynyt siipiin. Toistaiseksi ovat pois ohjelmistosta.

    Äänestä

Syötän trumpille.

Äänestä

Olen vienyt ne Sannalle. Kun se reppana ei edes osaa syödä ilman tukijoukkoja.

Äänestä
  • Vieläkö Vornanen kuuluu hänen tukijoukkoihinsa?

    Äänestä

Mitkä luut? Onko pakko ostaa luullisia osia? Itse ostan vain leikkeitä, joissa ei ole luun murustakaan.

Äänestä

Laitan ihan normaaliin sekajätteeseen (hyi minä). Taloudessa on kyllä oma kompostori, mutta en laita sinne luita. Noita tosin tulee todella harvoin.

Äänestä
  • Parempi ne luut on toimittaa krematorioon hävitettäväksi kuin jonkun multapussin ostavan viherpeukalon kiusaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Parempi ne luut on toimittaa krematorioon hävitettäväksi kuin jonkun multapussin ostavan viherpeukalon kiusaksi.

    Mitähän sinä nyt horiset? En minä kenellekään multaa myy.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mitähän sinä nyt horiset? En minä kenellekään multaa myy.

    Eikö bisneksen tekeminen houkuta?

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eikö bisneksen tekeminen houkuta?

    Se vähä multa mitä tämän talouden jätteistä syntyy (puutarhajäte mukaan lukien) menee omaan puutarhaani.

    Äänestä

Kompostiin.

Äänestä

Minä heitän kaikki biojätteet, pahvit, muovit, paristot, pannut, kattilat ja pienet rikkinäiset sähkölaitteet sekajätteeseen. Kompostin ostin 600eurolla vain rekvisiitaksi ja ilmoitin ettei meille tuli biojätekeräystä kun komposti😎 vetäköön vihreet paviaanit vitun päähänsä, roska on roskaa ja minulla on vain yksi iso roskis. Mitään en kierrätä, mutta saatan kieräyttää kun heitän roskiin😂

Äänestä
  • Eli nätisti kierrätät äidin valvoessa vieressä.

    Äänestä

..samaan kasaan ne Ämmässuolla poljetaan , kymmeniä tonneja painavalla koneella tiivistäen , sanoivatpa viherpiiperöt mitä tahansa ..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

jäljelle jäävät pienet luut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu