Karismaattinen tienvalmistaja uudelle maailmanuskonnolle.
Uususkonnollisuuden tavoite on antikristillinen, yksi uskonto.
Mikä mahtaa olla helluntailaisuuden tavoite joka edustaa suurinta karismaattista uususkonnollisuutta Maailmassa?
https://youtu.be/dSZWFsf9wXA?si=oCX-lcsptlRMHU7f
- presidentin uususkonnollinen hengellinen neuvonantaja -
20
90
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Monet pitävät Trumppia hengellisenä vaikuttajana.
Hän on sanonut olevansa uskossa. - AnonyymiUUSI
Monet hellarit Suomessa uskoivat että Niinistö on Jumalan mies.
Entä Alexsanteri suuri Stub ? - AnonyymiUUSI
Suomi solmi liiton Amerikan kanssa.
Tästä seuraa jotain...- AnonyymiUUSI
Samaten Ukrainan kanssa. Kahden, ainakin tällä hetkellä, toisiinsa nähden vihollisuuden kanssa. Vahvempi, ominen ystävineen noista kahdesta, voittaa lopulta.
Vihollisille yleensä kostetaan, laitetaan maksumiehiksi sotakorvauksissa. Mitä sotakorvausta Suomella olisi antaa Venäjälle? Ei muuta kuin iso osa isänmaata.
Mutta, kyllähän jokainen natottaja ja satanisti-koomikon tukija tämän ymmärsi jo 3 vuotta sitten, kun asiaa rautalangasta taivutettiin. Mutta te rakastitte enemmän wef-satanistien johtamaa Ukrainaa. Ette välittäneet kuinka Suomen tulee käymään.
https://um.fi/-/ministerit-valtonen-ja-mykkanen-osallistuvat-maailman-talousfoorumin-kokoukseen-davosissa
https://uvmedia.org/2022/02/28/wefn-johtaja-klaus-schwab-julisti-tayden-tukensa-ukrainalle/
https://uvmedia.org/2025/01/18/suomen-wef-hallinto-davosiin-stubb-valtonen-ja-tavio/
https://uvmedia.org/2024/02/06/stubb-uhkui-sotaintoa-venajaa-vastaan-cnnlle-edessaan-wefn-ideologin-kansojen-joukkotuhonnan-21-opetusta/
Entä, kuinka sitten käy tulevien luovutettavien alueiden suomalaisväestölle? Lähtö Siperiaan ruumiilliseen työhön, osaltaan vahinkoja korvaamaan. Heikoimpia ei aleta hyysäämään, vaan jättävät täysin heitteille: siitä vain muiden joukkoon kaduille käsiojossa istuksimaan. Jos havaitsevat sinut suomalaiseksi, saat ojennettuihin antikristuksen palvojakäsiisi vain syljeksintää. Te ette olleet Ukrainan kansan puolella, vaan avoimesti Zelenskyin, joka itse edes ei ole ukrainalainen, vaan maan NL:n aikana varastamilla venäläisalueilla syntynyt venäläisvastainen juutalainen, äidinkieleltään venäjä (ehkä myös jiddish).
Samaa joukkoa, jotka tappoivat tsaari Nikolai ll:n perheineen, perustivat kommunistis-ateistisen (sosialistis-satanistisen) Neuvostoliiton, aloittaen siellä etenkin kristittyjen vainot. Zelenskyi opiskeli Ukrainan kielenkin vasta kaksi vuotta ennen (2017) kuin samojen juutalaissatanistien tänä päivänä johtama WEF nosti poikansa Ukrainan "presidentiksi" (2019). Nimenoman Ukrainalla ja Ukrainan juutalaisilla on tässä, valtaaottavan kommunismin levityksessä ollut se päärooli, jo Venäjän vallankumouksenkin taustalla.
Zelenskyi itse on nk. punamusta, eli anarkisti-sosialisti, kuten Marinkin. Mitä on anarkismi? Omavaltaista toimintaa, päävihollisina kaikki maata ylläpitävä järjestysvalta. Suomalaisen poliisilaitoksen nuo valtasivatkin jo n. v. 2016, luoden nk. PolPon, poliittisen poliisin, eli miliisin, jota nimeä suomalaisesta poliisilaitoksesta ei virallisesti käytetä, mutta miliisi se on.
Zelenskyi ei halua rauhaa, sillä rauhan tultua Ukrainan kansa vaatisi uudet vaalit ja saattaisi tuomita hänet valtavasta Ukrainan kansanpetoksesta sekä -murhasta. Jota te yhdessä maailman muiden s:npalvojien kanssa yhdessä, koko sydämisesti olette tukeneet ja tuette.
Ette voi tekopyhästi tukea maallisesti sekä Trumpia että Zelenskyiä, sillä tällä hetkellä he myös "hengellisesti" edustavat, toinen Beliaria, toinen Kristusta.
Tässäkin: toinen Rooman paavia / saatanaa, toinen Bysanttia. Näin on maailmanpolitiikassa, kaikessa ollut jo n. 900 vuotta.
- AnonyymiUUSI
"Milloin ikinä sotatorvi soi, hirnuu se: iihaha! Jo kaukaa se vainuaa taistelun, päälliköiden jylisevän äänen ja sotahuudon."
Mikä valta haluaa olla Maailman herrana ?
- yhdysvallat - AnonyymiUUSI
"Yhdys -vallat"
Miika 2:1: "Voi niitä, jotka miettivät turmiota ja valmistelevat pahaa vuoteillansa! Aamun valjettua he sen tekevät, sillä heillä on siihen valta."
Ilm 6:8: "Ja minä näin, ja katso: hallava hevonen; ja sen selässä istuvan nimi oli Kuolema, ja Tuonela seurasi hänen mukanaan, ja heidän valtaansa annettiin neljäs osa maata, annettiin valta tappaa miekalla ja nälällä ja rutolla ja maan petojen kautta." - AnonyymiUUSI
Trumppi ei tiedä mitään raamatull uskosta ja samaa sokeaa sakkia kaikki hänen ympärillään.
Suomen päämiehet samas lajia.- AnonyymiUUSI
Helluntaihin ei tulla ilman omakohtaista uudestisyntymistä Jumalan Hengestä se on ollut pääsyvaatimus, ainakin tähän asti.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Helluntaihin ei tulla ilman omakohtaista uudestisyntymistä Jumalan Hengestä se on ollut pääsyvaatimus, ainakin tähän asti.
Amerikka on suunnilleen kahtia jakautunut trumpin suhteen, saa nähdä mihin se johtaa, muutamassa viikossa ainakin kaikki on sekaisin saanut.
- AnonyymiUUSI
Suomen päämiehet eivät ole Trumpin kannalla.
- AnonyymiUUSI
Amerikka haluaa vallata Grönlannin vaikka väkisin aseellisesti.
Sotaa lietsovaa porukkaa ja maailman joka kolkassa sotimassa. - AnonyymiUUSI
Aloitus on väärällä palstalla.
Trump ei ole helluntailainen.
Helluntailaisuus ei ole uususkonto, vaan se on ensimäinen Jumalan antama usko, alkaen Aadamista ja Mooses kirjoiti sen Jumalan ohjaamana.- AnonyymiUUSI
Helluntailaisuus on toisen uususkonnollisen helluntain sanansaattaja ja uudestikasterituaalilla käännyttäjä.
Poikkeaa paljon alkuseurakunnassa mutta muistuttaen lähinnä Sodoman seurakuntaa. - AnonyymiUUSI
Helluntailaisuus on 1900-luvun alulla vapaamuurarivaltio USA:ssa vapaamuurari-ku klux klanilaisten luoma kristinsuskon vastainen uususkonto. Helluntailaisuutta ei luotu Edenin puutarhassa, kuten ed. henkilö törkeästi valehtelee. Edes juutalaisuutta ei siellä luotu!
Näin herkkäuskoisia ohjaillaan harhaan. Miksi? Päämääränä noiden kolmen maailmaa kantavan voiman tuoma henkilökohtainen etu: rahan, vallan ja seksin. Näille on vapaamuurari-helluntailaisuus perustettu.
- AnonyymiUUSI
Jumala siunaa amerikkalaisella helluntailaisuudella ja aseteollisuudellaan koko maailmaa.
- AnonyymiUUSI
Trump ei ole helluntailainen. Te vain unelmoitte oman satanistiuskonne tuomasta maailmanvallasta. Antikristus luultavimmin onkin juurikin helluntailainen, kaikki puheenne / kirjoituksenne tukevat tätä käsitystä.
Jumalako siunaisi jenkkivapaamuurarien aseteollisuudella maailmaa? Pilkkaat Jumalaa. No, ehkä et omaa jumalaasi. Onkin ymmärrettävä että kristityt ja anabaptistit puhuvat eri "Jumalistaan". Teidän jumalanne kaiketi on roomalainen Mars?
- AnonyymiUUSI
Ovatko uushelluntailaiset sodassa nyt luterilaisia vastaan ?
Sotatoimet ovat ainakin kiihtyneet.- AnonyymiUUSI
Sota kristinuskoa vastaan alkoi jo Jeesuksen eläessä. Tämän aloitti rabbiininen, talmudistinen juutalaisuus.
Kaikkein äänekkäimpiä juutalaisuuden ystäviä "kristittyjen" joukossa ovat alusta asti olleet nimenomaan helluntailaiset, sillä heillä on yhteinen vihollinen: kristityt.
Samoin maapallon ainoan kristinuskoiseksi tunnustautuneen Venäjän keisarikunnan / federaation vastustajat. Sodanlietsojinaan Suomeemme 1200 luvulla hyökänneet, Bysantin alkuperäis-, eli ortodoksisen kristinuskon vastaiset, Rooman paavin sotaisat goottijoukot (eli "ruotsalaiset"). Ruotsalaiset Suomessa ovat jo 800 vuoden ajan levittäneet jatkuvaa Venäjän ("Ryssän") vastaisuutta, vihaa ja runsain määrin valheitakin, sillä valtaosaltaan suomalaiset (pakko myöntää) eivät ole kovin älykästä kansaa ja tarkistamatta uskovat kaiken, mitä meille syötetään. Myös tänä päivänä.
Kaikkein äänekkäimpiä antikristityn juutalaisen s:npalvoja Zelenskyin, eri valhein tukijoita, ovat olleet nimenomaan helluntailaiset. Helluntailaisuuden toivat Suomeen aikoinaan Pohjanmaan vallanneet ruotsalaiset: näiden uususkoiset, "paremmanväen" baptistit (kristinusko oli vain tyhmälle suomalais-rahvaalle!) ja perustivat pian Helsinkiin / "Helsingfors" ensimmäisen ("Filadelfia"-) "srk":ntansa.
Pääsanomanaan "ryssävihalla" ja "Jeesuksen takaisinpaluulla" pelottelun ja yksinkertaisen, kaiken uskovan ("Kun herrat kerran näin sanoo!") suomalaisväestön näin nöyränä pitämisen. Tämä jatkuu edelleen, näilläkin foorumeilla.
Filadelfia-srk:sta tuolloin jakaantuikin melko pian suomenkielinen Saalem-srk. Jne. Kun aate oli hyvin levitetty ympäri Suomen, saatettiin aloitta satanismi toinen vaihe: jenkki Kuhlmanin levitettyä lumekristillistä okkultismiaan, alkoi huijaripuljuja syntyä kuin sieniä sateella. Lopulta ite pääjehupaikka: Helluntaikirkko, joka taitaa jo tunnustaa mm. islamin kuunjumalan, Mekan kaupunkiepäjumala "allahinkin", samaksi jumalaksi kuin Raamatun JHWH.
- AnonyymiUUSI
Amerikka ajaa ja määrää uuden maailmanjärjestyksen (NWO-agenda). ?
Myös hengellisesti. - AnonyymiUUSI
Luukkaan evankeliumissa kohtaamme ajan, jolloin koko yhteiskunta oli sekasorron tilassa. Ihmiset vaativat vaikutus- ja arvovaltaa. Lisäksi paikka, jossa Jumalan fyysisen todistuksen piti asua, oli vieraan vallan käsissä.
1Kor 10:11: "Tämä, mikä tapahtui heille, on esikuvallista ja on kirjoitettu varoitukseksi meille, joille maailmanaikojen loppukausi on tullut."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562618
Se oli siinä sitten
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on määrännyt kaiken maan Ukrainalle toimittaman sotilaallisen tuen tauolle, kertoo7262420Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?502309- 1352200
- 591860
Trump tekee rauhan Amerikan ja Venäjän ehdoilla
Ukraina luovuttaa Venäjän haluamat alueet Venäjälle. Ukraina luovuttaa Amerikan haluamat arvokkaat mineraalit Amerikall2461695- 311381
Syvälliset keskustelut
Olisivat tärkeintä ensisijaisesti hänen kanssaan Tulisi sellainen hetki, mutta kaikki meni pieleen201329Olisipa sitä henkisesti eheämpi ja rohkeampi
mikään maallinen mammona ei itseäni kiinnosta, eikä sen menetys kiinnostus. Mutta kun kohtaa jonkun sykäyttävän ihmisen,161205Minulta loppuu aika
Halusin olla täydellinen. Nyt näyttää siltä että viimeinen kiristys jää puolitiehen, sillä h-hetki on jo ihan kohta käsi341204