Paras presidentti, Marin pelasti Suomen,kaunis ja viisas, kaupan kassalta pääministeriksi, menestys tarina,siinä elokuvan nimiä.
Sanna Marinista pitäisi tehdä elokuva
Anonyymi-ap
7146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä unohda nokkaan tungettavia jauhoja.
Ja silmitöntä verovarojen tuhlaamista.
Eikös niitä jauhoja ollut käyttänyt muutama persupoliatikko ja
aikoinaan myös tunnustanut toki viimeisiin kyselyihin ei
kaikilta vastausta, siis IL lehden kyselyyn,
Tietäminen on rajallista, kun taas tietämättömyys rajaton.
¤#######################################¤
___________ Elokuvan nimeksi sopisi ; ____________________
"" SDP:n Sosialistit Vei Suomen VELKA-VANKEUTEEN ""
¤########################################¤
Saisi heti miljoonia katsojia ympäri maailmaa
Eikös siitä jo joku dokumentti tehtykin.
Toisaalta liian aikaista vielä tehdä kun ollut vain sylkykuppina.
Sanna tähtää Stubbin toisen kauden jälkeen pressaksi. Sitten taivas repeää ja tulee ainesta elokuvaan.
Huonoja komedioita on jo riittävästi
Aivan selkeä kuvio ja matkii siinä tavallaan nykyistä pressaa. Jättäytyy hetkeksi pois päivänpolitiikasta, ottaa etäisyyttä sekä ei likaa itseään typeryksien kanssa, kasvaa kuin tavallaan korkea ja astuu sitten sopivalla hetkellä esiin, että tässä teille pressa vaille vertaa.
Nyt jos nopeasti ajattelee, niin ei Stubbin kausien jälkeen oikein ole nousemassa ketään Sannan vastaehdokkaaksi. Jos ei Orpoa lasketa ja Sanna pesi Orvon kuin likapyykin kun oli pääministerinä. Ja toisekseen jos Sanna asettuu Stubbin kausien jälkeen ehdokkaaksi, ei varmaan kovin paljon hyviä vastaehdokkaita eikä edes halukkaita asettumaan Sannan prässiin. Halla-aho alkaa olla jos silloin aika kubbe.