Pyydämme havaintoja kahdesta peräänajosta Kouvolassa
https://poliisi.fi/-/pyydamme-havaintoja-kahdesta-peraanajosta-kouvolassa
Kouvolassa Kuusaantiellä on tapahtunut maaliskuun alussa kaksi peräänajoa. Kummassakaan tapauksessa ei sattunut henkilövahinkoja. Molemmissa tapauksessa tekijä liukeni paikalta.
Kaksi peräänajoa samalla tiellä - rattijuoppo?
2
198
Vastaukset 2
- Anonyymi
Rattijuopoille nyt sattuu ja tapahtuu, mutta selvinpäin ajavien tulisi aina ymmärtää kelin vaikutus auton hallinnan kannalta, mikä tarkoittaa sitä, että vauhtia pitää uskaltaa madaltaa siitäkin huolimatta, vaikka yleinen liikennekulttuuri ei hyvällä silmällä katso sellaista, joka kehtaa ajaa muita hitaammin.
- Anonyymi
Hitauden apostoli, jonka ajokyky on sitä rattijuopon tasolle vajonnutta jonkin verran huonompi, hehkuttaa taas sen uskaltamisensa puolesta, jolla liikennettä parhaiten hidastaa, haittaa , häiritsee, vaarantaa a jopa onnettomuuksia aiheuttaa. Tuo liikennekulttuurista tässä yhteydessä mainitseminen todistaa vain sen , ettei mainitsija tiedä tai ainakaan ymmärrä mitä tuo sana tarkoittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48610- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan184520- 41512