Kiinaa ei kiinnosta pätkääkään

Jos kiinnostaisi, niin pyytäisivät Venäjää laskemaan aseet:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011082755.html

Pelkkä oma hyöty, ei kannata mennä harhaan kommunistien kanssa. Vaikka osatotuuksia heittelevät, niin terroristi-Venäjän puolella ovat.
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiina pelkää Venäjän irrottautuvan sen niskalenkistä. Sitähän Trump yrittää.

Äänestä

Kiinassa katsotaan maailmaa aivan eri suunnasta. Heille Ukraina on vain joku persereikävaltio kuihtuvassa Euroopassa.

Äänestä

Ei Kiinalla ole mitään tarvetta sitoa itseään tiukasti kumpaankaan suuntaan. He voivat helposti kuljea tuossa puolivälissä, kaikkia ymmärtäen ja poimia sitten makeimmat hedelmät, kävi miten kävi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos kiinnostaisi, niin pyytäisivät Venäjää laskemaan aseet:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011082755.html

Pelkkä oma hyöty, ei kannata mennä harhaan kommunistien kanssa. Vaikka osatotuuksia heittelevät, niin terroristi-Venäjän puolella ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu