Natsi joka pääsi karkuun

Otto Skorzeny.
Päästettiin pakoon vankilasta. Häntä ei ikinä otettu kiinni ja tuomittu, päinvastoin, hän sai töitä israelin salaiselta palvelulta.



Meet The Most Dangerous Man In Europe
Thoughty2

7

433

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Skorzeny oli Felix Steinerin ohella eräs törkeimmistä takinkääntäjista koko natsilaumassa.
      Hän todisti judealaisille hyödyllisyytensä ja uskollisuutensa ampumalla omin käsin erään saksalaisen raketti-insinöörin,jolle oli ensin luvannut järjestää hänet turvaan (maksua vastaan)nimenomaan judealaisilta!
      Steiner ajeli rintaman takana henkivartiostonsa kanssa ja hirtteli karkureiksi arvelemiaan tukkumitassa.Sitten hän lopetti hirttopeijaisensa,ilmoitti miehilleen kaikkien olevan nyt omillaan ja katosi autoineen teille tietymättömille!
      Olisi voinut jättää ne hirttelemiset ammattimiehille ja keskittyä sodankäyntiin.
      Mutta kunnon natsi on aina natsi...

    • Anonyymi

      Onko homofobia sairaus?

    • Anonyymi

      Skorzeny joutui oikeuteen amerikkalaisen univormun käytöstä Ardennien taistelussa. Hänet pelasti amerikkalainen kenraali, joka todisti myös liittoutuneiden erikoisjoukkojen taistelleen toisinaan vihollisen vormuissa.

    • Anonyymi

      Oliko kovinkin tiukka natsi vai enemmän toiminnan mies ? Se, että auttoi myös Israelia korvausta vastaan, osoittaa ideologista joustavuutta.

      • Anonyymi

        Ei ainakaan antanut rotuopin rajoittaa toimenkuvaansa. Tosin kyseinen oppi olikin kansallissosialismin älyttömin osio.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe