EU militarisoituu

Venäjä on pahoittanut mielensä EU:n militarisoitumisesta 😂😂😂😂😂😂. Että ihan uhka pikku Venäjälle 😂😂😂😂😂. Kieltämättä paha juttu, jos haluaa hyökkäillä 😂😂😂😂.
10274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Höpölöpö, köyhä EU ei ole mikään uhka Venäjälle 🤭. Yrittäkää saada edes asetuontantonne käyntiin....

Äänestä
  • "Yrittäkää saada edes asetuontantonne käyntiin...."

    >Tuotantonne ??? mistä kaukaa Igori kirjoittelee 🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    "Yrittäkää saada edes asetuontantonne käyntiin...."

    >Tuotantonne ??? mistä kaukaa Igori kirjoittelee 🤣

    Käynnistyy kyllä! Ja Ranska lainaa ydinpommin! Ootsen haraso!

    Äänestä

Trumppi ajaa jenkkejä kaaokseen. Hänestä tulee epäsuosituin presidentti ikinä.

Neljän vuoden päästä meillä on sotilaallisesti suuresti vahvistunut Eurooppa, joka ei enää epäröi ymmärtää mitä Venäjä todellisuudessa on. Euroopalla on silloin kumppaninaan täysin lojaali USA.

Kehitysmaa Venäjä tietää silloin paikkansa, mihin militaristinen imperialisti Putin sen asemoi. Ja siellä pysyy 🙂.

1Äänestä

Venäjä on ehkä koko maailmanhistorian ainoa valtio, joka haluaa määrätä niiden maiden aseista, asevoimista ja liittoutumisista, jotka pitävät tuota valtiota suorastaan eksistentiaalisena uhkanaan. Siis mahdollisten omien tulevien uhriensa puolustuskyvystä!

Historiaa harrastaneenakaan en muista toista noin perkeleellisen röyhkeää valtiota.

1Äänestä
  • Venäjä ei kuulu varsinaiseen ihmiskuntaan.

    1Äänestä

Militarismissa olisi paljon tutkittavaa. Tavallinen ihminen osaisi elää ilman sitä, mutta joillekin tavallinen elämä ei riitä. Kummallista on se, että kokonainen kansa ja sen valtio voidaan arvioida muutamalla lauseella.

Äänestä
  • Mietipä sitä.

    Äänestä

Eikö se EU pitänyt olla jonkinmoinen talousliitto?

Äänestä

Venäjä ei kuulu ihmiskuntaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä on pahoittanut mielensä EU:n militarisoitumisesta 😂😂😂😂😂😂. Että ihan uhka pikku Venäjälle 😂😂😂😂😂. Kieltämättä paha juttu, jos haluaa hyökkäillä 😂😂😂😂.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu