Venäläisten teloitukset 1918 olivat sotarikoksia, joista olisi pitänyt tuomita 1944 ja jälkeen

Anonyymi-ap

Sisällissodan taisteluissa vangeiksi saadut venäläiset eivät olleet maanpettureita, koska eivät olleet Suomen kansalaisia. Heitä olisi pitänyt kohdella tavallisina sotavankeina kansainvälisten sopimusten mukaisesti.

Mutta milloinpa oikeisto olisi osannut tehdä mitään oikein. Lenin autettiin valtaan Venäjällä saksalaisten toivomuksesta ja sitten opetettiin bolsevikeille vielä leirittäminen näyttämällä esimerkkiä 1918. Sen seurauksena kommunismin uhreina kuoli 100 miljoonaa ihmisitä.

Nykyään oikeisto maksaa tulospalkkioita tappioista kavereilleen, myytyään edes jotain tuottavat yhtiöt ulkomaiseen omistukseen, jonka jälkeen sitten ihmetellään, miksi valtiotalous on jatkuvasti miinuksella.

Suomalainen oikeisto on aivan toivotonta, onneksi naapurimaissamme sentään on paljon järkevämpää oikeistoa, joka ei kohella koko ajan.

4

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Valkoiset teloitti Viipurissa kaikki käsiinsä saamat ulkomaalaiset siviilit, mm. italialaiset, venäläisinä. Uhreja tuli satoja.

      Eipä taidettu nähdä oikeudenistuntoja näistä tempauksista?

    • Anonyymi

      Sisällissodan suomalaisten, 40 000 Köyhää ja aseetonta, niin kuin myös venäläisten teurastukset, olivat rikos myös ihmisyyttä vastaan.
      Minkälaisia ihmisiä ja kenenkä kasvattamia, olivat nämä lahtarit?
      Heiltä puuttui täysin oikeanlainen ihmiselle kuuluva kasvatus.

      He olivat pedoista pahimpia, rikollisista pahimpia.

      He eivät tunteneet empatiaa, eivät inhimillisyyttä, eivät sääliä tappamiansa syyttömiä ihmisiä kohtaan.

      He olivat sitä pahinta ihmiskunnan saastaa.

    • Anonyymi

      Kaikki ihmisten teloitukset, olipa teloitettu mistä maasta hyvänsä, olivat rangaistavia tekoja.
      Missä itseään hyvinä pitävien valtaapitävien näiden lahtarien tuomitseminen, ja anteeksipyyntö teloitettujen jälkeläisille viipyy?

      Ja tunnustus siitä, että oli väärin ja rikollista tappaa syyttömiä ja aseettomia ihmisiä?

      • Anonyymi

        Neuvostoliitto ja sen seuraajat voisivat asiassa ensinnä aloittaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3991
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      489
      2283
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      127
      1741
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1444
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1433
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1074
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      704
    8. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      691
    9. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      671
    10. En uskalla nainen ottaa suhun

      Yhteyttä koska oot palstan perusteella vähän ……
      Ikävä
      45
      658
    Aihe