Ylösotto tapahtumia / pimeys

Kun ihmisen Poika tulee niin sitä ennen on tapahtunut:
Ahdistuksen aika
Aurinko pimenee
Kuu pimenee
Maanjäristys
Tähdet putoavat taivaalta ( ehkä meteori myrskyn kaltainen )
Taivaitten voimat järkkyy

Silloin ihmisen pojan merkki näkyy taivaalla.
Silloin Jeesus Kristus näkyy taivaalla.

Nämä siis osa tapahtumista. Eli ymmärrämme ajan ja tilan ja avaruuden tapahtumat sekä näemme pedot tai olennot sekä niiden oikean todellisuuden.
Asiat raamatussa on verhoiltu, mutta silloin näemme konkreettisesti.
Aika on lähellä .

24

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Emme näe kyllä mitään.

      • Anonyymi

        ettekö te näe siellä


    • Anonyymi

      Nytkö se taas on ihmisen poika kun välillä se on jumalan poika.
      Koittakaa nyt päättää siitä isyydestä.

      • Anonyymi

        Molemmista tiedämme, ketä se tarkoittaa. Kannattaisi ehkä avata Raamattu hieman useammin, koska nämä ovat aivan perusasioita.


    • Anonyymi

      Missään kohtaa Uutta testamenttia meitä ei kehoteta vaivaamaan päätämme ns. lopun ajan tapahtumilla vaan ajattelemaan sitä, mikä on hyvää ja otollista ja julistamaan toisillemme ja uskon ulkopuoliselle sovituksen sanaa, jonka mukaan Jumala oli Kristuksessa ja sovitti MAAILMAN itsensä kanssa - ei siis uskovia vaan MAAILMAN.

      Toisaalta jos sovituksen sanakin on turmeltunut aikojen saatossa, siksipä kai ihmisten tekee mieli pyöritellä mielessään "jännittäviä" ja "sangen pelottavia" "lopun aikoja".

      Sillä Jumala näki hyväksi, että kaikki täyteys hänessä asuisi 20ja että hän, tehden rauhan hänen ristinsä veren kautta, hänen kauttaan sovittaisi itsensä kanssa KAIKKI, hänen kauttaan KAIKKI sekä maan päällä että taivaissa.

      Minä kehoitan siis ennen kaikkea anomaan, rukoilemaan, pitämään esirukouksia ja kiittämään kaikkien ihmisten puolesta, 2kuningasten ja kaiken esivallan puolesta, että saisimme viettää rauhallista ja hiljaista elämää kaikessa jumalisuudessa ja kunniallisuudessa. 3Sillä se on hyvää ja otollista Jumalalle, meidän vapahtajallemme, 4joka tahtoo, että KAIKKI ihmiset pelastuvat ja tulevat tuntemaan totuuden. 5Sillä yksi on Jumala, yksi myös välimies Jumalan ja ihmisten välillä, ihminen Kristus Jeesus, 6joka antoi itsensä lunnaiksi KAIKKIEN edestä,

      • Anonyymi

        Lueppa rauhassa ut uudelleen ja kehoitetaanko siellä valvomaan .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lueppa rauhassa ut uudelleen ja kehoitetaanko siellä valvomaan .

        Joopati joo. Ja valvomisellahan toki tarkoitetaan tuollaista älytöntä viimeisten aikojen tapahtumien vatkaamista ja jauhamista. :D :D :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joopati joo. Ja valvomisellahan toki tarkoitetaan tuollaista älytöntä viimeisten aikojen tapahtumien vatkaamista ja jauhamista. :D :D :D

        valvoa tilaansa ja pitää rukousyhteys Jeesukseen


    • Anonyymi

      >> Silloin Jeesus Kristus näkyy taivaalla. <<

      Tulee kylmä avaruudessa.
      Eikä siellä jeesus voi edes hengittää.

      • Anonyymi

        Sinä aikanaan Jeesuksen edessä teet tilin tuostakin pilkasta.
        Nyt vielä naurattaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä aikanaan Jeesuksen edessä teet tilin tuostakin pilkasta.
        Nyt vielä naurattaa

        Höpö höpö.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö.

        Hänen tykönsä tulevat häveten kaikki, jotka ovat palaneet vihasta häntä vastaan. Jes. 45:24


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hänen tykönsä tulevat häveten kaikki, jotka ovat palaneet vihasta häntä vastaan. Jes. 45:24

        Eivät tule.


      • Anonyymi

        onko mielestäsi olemassa vain tuo näkyvissäsi oleva taivas?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpö höpö.

        usko on sille hullutus, jolla ei ole uskoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hänen tykönsä tulevat häveten kaikki, jotka ovat palaneet vihasta häntä vastaan. Jes. 45:24

        hänen eteensä joutuvat kaikki tekemään tilin siitä miten elämänsä eli


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        hänen eteensä joutuvat kaikki tekemään tilin siitä miten elämänsä eli

        joutuvat siis viimeiselle tuomiolle, kaikki ihmiset, tilin tekoon, miten tuli elettyä elämä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        joutuvat siis viimeiselle tuomiolle, kaikki ihmiset, tilin tekoon, miten tuli elettyä elämä

        Tuo uhkailu koskee vain hihhuleita.


    • Anonyymi

      Joo on todella viisasta valvoa ja olla ymmärrys oikeasta ajasta ja tapahtumista.
      Monet näkyy ostaneen sellaisen lipun jotta etukäteen mennään.
      Vaan ei käy niin.

    • Anonyymi

      Ei ole mitään lopun aikoja.
      Se päivä tulee kuin varas yöllä.

      Eikä sitä hetkeä tiedä kuin Isä Jumala.

      • Anonyymi

        Tarkoitin Saunatonttua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitin Saunatonttua.

        tarkoittaa vaa, mutta tää ei oo sille oikee paikka


    • Anonyymi

      Nyt tosiaan tulee rukoilla esivallan puolesta että saisimme viettää rauhallista elämää.

      Eikä olla innoissaan sodista.

      Nyt siihen onkin oikea hetki kun ollaan aseleposopimuksen äärellä ja sitä kautta lähempänä sodan loppumista Ukrainassa ja valtavien kärsimysten vähenemistä.

      • Ihmettelen joidenkin sota intoa.
        Aivan sairasta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      141
      1790
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      271
      926
    3. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      808
    4. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      66
      717
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      30
      696
    6. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      8
      665
    7. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      651
    8. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      48
      636
    9. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      43
      610
    10. Mun veikkaus

      On se, että jos/kun tavataan ja aletaan juttelemaan, tajutaan, että ollaan jotain muuta kuin kuviteltiin. Ja kupla puhke
      Ikävä
      53
      602
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (71) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja