Ukrainalle ydinaseita, kiitos !

Anonyymi-ap

Koko Eurooppa pitää ydinaseistaa, ja niitä ei sitten riisuta. Vieraan vallan sotilaiden tunkeutuminen rajan yli laukaisee sopimuksen mukaisesti ydinasedoktriinin, ei tarvita kuin muutama taktinen pommi, niin se on sitten siinä. Kyllä Makroni on järkevä kaveri.

Tämä siksi, että ydinaseita käytetään sodassa jo kiristykseen ja uhkailuun Venäjän toimesta ja onhan siellä hyvää vauhtia kehittymässä Iran ja Pohjoiskorea. Yhdysvallat on menneen talven lumia ja Vanse entinen narkomaani. Trumpinhan me tunnemekin, Muskilla ei ole mitääm osaa politiikan tekemiseen, lähetelköön raketteja ja tehköön autoja.

7

183

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sota loppuisi nopeasti, jos Eurooppa olisi ydinaseistettu.

      • Anonyymi

        Toinen yhtävarteenotettava vaihto ehto on lähettää viestejä Klingoneille jos ne tulisivat puolustamaan euroopaa.


    • Anonyymi

      Myös jos oma valtio käy omia kansalaisiaan vastaan, kuten Ukrainassa. Ukraina hyökäsi omia kansalaisiaan vastaan te vielä kannustatte tätä hulluutta. Sama tilanne olisi jos etelä- suomi hyökkäisi pohjois-suomea vastaan. Sekin Ukrainan kannattajista olisi oikein??

      • Anonyymi

    • Ranskan ydinaseet riittävät, koska ydinsota Venäjän ja Ranskan välillä jo tuhoaisi koko Venäjän ja maailman. Ranskalla ja Britannialla on tarpeeksi. Jos on vielä enemmän, sillä ei ole enää minkäänlaista merkitystä.

      Kauhun tasapainoon Euroopan aseet riittävät.

    • Anonyymi

      Pöhkö.
      Haluatko koko maapallon tuhoutuvan ydinsodassa?

      • Anonyymi

        Ei tuokaan hullumpi ajatus, ainakaan siinä tapauksessa, jos tuho kohdistuisi kohdennetusti vaain Ihmisiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      304
      3624
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      1996
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1636
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1481
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      94
      1251
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      144
      1181
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1074
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      1022
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      212
      857
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      777
    Aihe