Uskon tuon ajan riittävän.
Jos ja kun venäjä ottaa Ukrainan, sen pitää miehitää se ainakin jollain voimalla.
Tuo voima on osin pois uusista valloitussodsta.
Lisäksi Azerbaidzan on valloituslistalla ennen nykyisiä Nato-maita, eikä senkään valloitus onnistunut Putelta. Plus että jotain voi mennä pieleen myös Kremlin vallanpidossa.
Euroopalla on 3-5 vuotta aikaa aseistautua venäjää vastaan
16
157
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen kannattaa varustautua itse ydinkärjillä ja jättää muiden avun odottaminen pois.
- Anonyymi
Sitten testata yhdellä Ruotsia vastaan, tulisi pakkoruotsitus tasattua.
- Anonyymi
Suomen kannattaa laukaista yksi kokeeksi -keskelle Tukohlmaa. itse ydinkärjillä ja rajat kiinni.
- Anonyymi
BRÖÖÖT!!! Jos jotain venäjä lähtee vielä valloittelemaan niin siinä menee 10+ vuotta enne kuin on mitään mahdollisuuksia...ja niitä ei tule olemaan mikäli Eurooppa ihan oikeasti nyt varustautuu.
Elikäs ihan turhaa pelottelua että Venäjä hyökkää jonnekin- Anonyymi
Tuo 3-5 vuotta tuntuu tosiaan alimittaiselta ajalta.
Seuraava putte tuskin haaveilee enää koko Euroopan valloittamisesta, koska se ei ole mahdollista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo 3-5 vuotta tuntuu tosiaan alimittaiselta ajalta.
Seuraava putte tuskin haaveilee enää koko Euroopan valloittamisesta, koska se ei ole mahdollista.Tuo 3-5 vuotta tuntuu tosiaan alimittaiselta ajalta.
Minulla on liikeidea.
Euroopan laajuinen kampaviineriketju kotiin kuljetuksella, vain rahoitus puuttuu.
Sijainnit liikkeille löytyy Eu 20 viimevuoden kokouskaupungeista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo 3-5 vuotta tuntuu tosiaan alimittaiselta ajalta.
Minulla on liikeidea.
Euroopan laajuinen kampaviineriketju kotiin kuljetuksella, vain rahoitus puuttuu.
Sijainnit liikkeille löytyy Eu 20 viimevuoden kokouskaupungeista.Mikä estää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä estää.
Pakotteet ? Toki ne vuotaa ja sotilastekniikkaa saavat mutta eivät varmasti niin paljo mitä tuo aika-ikkuna tarkoittaisi ?
- Anonyymi
Ei kukaan halua lähtee sinne teidän venäjälle. Ja oligarkit ,kun sota ja boikotit loppuu tuovat raaka aineet läntee. Ja ryöstää kansan. Ja ei oo ropleemia täällä. Ja te meette kivikaudelle. Rajat pysyy kiini. Teitä täällä haluta ja kaivata
- Anonyymi
Kekkosen ajan opit uudelleen käyttöön.
- Anonyymi
Rauha Venäjän kanssa tulisi halvemmaksi Euroopalle kuin sota, mutta kun johdossa Sotahullut kuten Stubb, joutuu kansa kärsimään johdon typeryydestä.
- Anonyymi
Putte alkoi leikkimään Pietari Suurta, siitä tämä alkoi...
- Anonyymi
Milloin Venäjä olisi halunnut rauhaa?
Venäjähän saisi rauhan heti jos vain lopettaisi hyökkäyssotansa, mutta kun ei halua muuta kuin jatkaa hyökkäyssotaa.
- Anonyymi
Onko Aloittaja huomannut, että ihmisellä on pieni aukko nenän alla, sitä sanotaan suuksi ja sieltä voi kehittää ääntä. Sanoisin, että ääni tulee korvien välistä ja siitä ääntelystä huomaa onko siellä korvien välissä mitään, jota sanon viisaudeksi.
Se viisaus on jotain, joka poistaa vihan. Kannattaa suuntautua sanojen
mahtiin enemmän, kuin aseiden mahtiin. - Anonyymi
Eihän Ukrainan rajat ole määritelty missään RIP
- Anonyymi
Ja mihinkähän tämä ajatus perustuu?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803