Ammattiyhdistysaktiivit, demarit ja vasemmistoliittolaiset, kohtelevat muita työntekijöitä rasistisesti työpaikoilla. Ihmisiä luokitellaan kuppikuntiin ja uhkaillaan. Sellainen rasismi on loputtava.
Lain mukaan liittoon saa kuulua tai olla kuulumatta. Lain mukaan ammattiliiton päättämään toimenpiteiseen ei tarvitse osallistua, jos ei halua. Työt eivät ole lakossa. Töihin menon estäminen tai rikkuriksi nimittely on rikos. Ay-demarit syyllistyvät moiseen.
Demareiden varsinainen floppi oli vuoden takainen satamien sulkemissabotaasi. Satamat seisoivat neljä viikkoa "poliittisen" lakon takia. Lakot olivat pelkkää haitantekoa. Lakkojen takia erotettavaksi joutuneita on vieläkin työttömänä. Lapsiperheköyhyys kasvoi. Ei jatkoon.
Ammattiliittojen harjoittama työpaikkakiusaaminen on säälittävää
6
151
Vastaukset
- Anonyymi
KD parempi kuin SDP.
- Anonyymi
Verorahat rikkaille ja työt tehtävä ilmaiseksi vai
- Anonyymi
Ja sitten kun et kuulu liittoon työnantaja määrää yksipuolisesti palkattomille vapaille, utelee yksityisasioita, kertoo härskejä vitsejä, haukkuu muiden työntekijöiden kuullen, painostaa, juoruaa muista ihmisistä mm.lapsen opettajasta jne.
Ja näin voi tehdä kun kukaan ei puutu sairaan työpaikan sairaaseen johtamiskulttuuriin vaan kehotetaan olemaan yhteydessä ammattiliittoon johon työntekijä ei kuulu.
Että se ja sama. Suo siellä vetelä täällä. Paskan maku.- Anonyymi
Työnantaja haluaa sinut ilmaiseksi
- Anonyymi
Ihan samat lait koskee liittoon kuulumattoman työntekijän kohtelua kuin muitakin. Liitto on vanhanaikainen surkea vitsi ja lakoilla tuhotaan monet yritykset.
- Anonyymi
Demarit syyllistyvät työpaikoilla rasismiin maalittaessaan ei-liittoon kuuluvia ja lakkojen aikana töihin menijöitä. Rikollista toimintaa. En äänestä demareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16811561- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586056Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1665007- 244775
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai404411Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1074303- 1063702
- 803290
- 481801